Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona przez Prezydenta RP

Prezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona przez Prezydenta RP

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona przez Prezydenta RP
Dla Dobra Wspólnego

Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezeska Fundacji Podaj Dalej, została otrzymała Nagrodę Specjalną im. Piotra Pawłowskiego. Wręczył ją prezydent Andrzej Duda.

Podczas szóstej gali Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” nagrodę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała Zuzanna Janaszek-Maciaszek. Prezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona została Nagrodą Specjalną im. Piotra Pawłowskiego. Celem nagrody jest m.in. wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez umacnianie solidarności oraz budowanie kapitału społecznego. Nagroda zachęca obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

Wszyscy ci, którzy przechodzą przez Pałac Prezydencki, przez konkurs „Dla Dobra Wspólnego”, to są ci, którzy umieją swoją działalnością zarazić innych – mówił przed wręczeniem nagród prezydent Andrzej Duda. – Przychodzą do nich młodzi, wolontariusze, którzy są zainteresowani tą współpracą. Chcą dać swoje serce, nieść dobro i dostrzec drugiego człowieka, który ma rzeczywiste, uzasadnione potrzeby. Dla którego wyciągnięcie ręki jest tą przysłowiową „wędką”. Oni nie dostają ryby, nie przychodzą na gotowe. Zamiast tego otrzymują wsparcie, które pomaga im wrócić do normalnego życia.

Tę nagrodę dedykuję tacie, śp. Doktorowi Piotrowi Janaszkowi, który już dawno pokazał nam właściwy kierunek. Pokazywał go swoim małym pacjentom – dzisiaj dorosłym i przyjaciołom. To był jeden kierunek – człowiek, dobro drugiego człowieka – powiedziała Zuzanna Janaszek-Maciaszek. – Naszą wielką wartością jest to, że nie pracujemy tylko dla osób z niepełnosprawnością, ale wspólnie z nimi. Bo to one najlepiej wiedzą, czego potrzebują i w czym możemy im pomóc. Pomagamy im w zaktywizowaniu się a potem to oni stają się naszymi pracownikami i pomagają wspierać kolejne osoby – zaznaczyła.

Fundacja Podaj Dalej istnieje od 2004 roku. Obecnie jej największym projektem jest budowa Osady Janaszkowo – specjalistycznego miejsca rehabilitacji i wsparcia osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów (relację z otwarcia Osady przeczytać można TUTAJ). Cały czas trwa remont budynku, w którym mieści się Osada oraz jego wyposażanie, na które to działania fundacja zbiera środki.

źródło: niepelnosprawni.pl
fot. J. Szymczuk (KPRP)

Prezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona przez Prezydenta RP
Prezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona przez Prezydenta RP
Prezeska Fundacji Podaj Dalej wyróżniona przez Prezydenta RP
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole