Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościPrezydent Konina żąda informacji o modernizacji gazociągu

Prezydent Konina żąda informacji o modernizacji gazociągu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prezydent Konina żąda informacji o modernizacji gazociągu
interwencja

Prezydent Piotr Korytkowski interweniuje w sprawie awaryjnej rury z gazem ziemnym znajdującej się w konińskim Niesłuszu. – Nie zgadzam się na narażanie życia i zdrowia mieszkańców – podkreślił w piśmie skierowanym do Polskiej Spółki Gazownictwa.

O rozszczelnieniach rury, którą płynie gaz do Konina informowaliśmy pierwszy raz w kwietniu. Do kolejnej awarii doszło kilka dni temu. Polska Spółka Gazownictwa nie widzi potrzeby modernizacji gazociągu. Prezydent Piotr Korytkowski zdecydował się na interwencję. W piśmie do spółki podkreślił, że stare gazociągi, co pokazała tragedia w Jankowie Przygodzkim, wymagają natychmiastowej wymiany.

- Nie można doraźnie łatać dziur w gazociągach i czekać na kolejne rozszczelnienia i tym samym narażać na niebezpieczeństwo mieszkańców posesji powyżej gazociągu. Mieszkańcy boją się używać otwartego ognia czy korzystać z grilla, nie wiedząc czy nie skończy się to eksplozją.

– czytamy w piśmie.

- Jako osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo na terenie mojego miasta nie zgadzam się na narażanie życia i zdrowia mieszkańców i obarczanie ich odpowiedzialnością za własne bezpieczeństwo nie wynikające z ich winy. To Państwo jesteście odpowiedzialni za sprawne funkcjonowanie sieci przesyłowych i każdy dzień zwłoki w wymianie tej linii gazociągu może mieć tragiczne skutki. Jedynie incydentalne naprawy, które zdarzają się coraz częściej już świadczą o tym, że sieć nadaje się do wymiany.

Prezydent w piśmie podnosi również, że ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i zasilania miasta w gaz „żąda” informacji o podjętych działaniach mających zlikwidować zagrożenie oraz o działaniach związanych z wymianą gazociągu na nowy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole