Skocz do zawartości
LM.plWiadomościProblemy z erekcją – najczęstsze powody zaburzenia erekcji

Problemy z erekcją – najczęstsze powody zaburzenia erekcji

Materiał promocyjny

Dodano:
Problemy z erekcją – najczęstsze powody zaburzenia erekcji
materiał promocyjny

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, w której atmosfera w sypialni była gorąca, a Twój penis odmówił współpracy? Jednorazowy brak wzwodu to jeszcze nie powód do niepokoju, jednak gdy problemy z erekcją zdarzają się regularnie, może to oznaczać zaburzenie erekcji. Jakie są najczęstsze powody braku erekcji lub słabego wzwodu? Właśnie o tym piszemy w poniższym artykule.

Zaburzenia erekcji a wiek – fakty i mity

Wbrew powszechnemu przekonaniu, na zaburzenia erekcji są narażeni nie tylko starsi mężczyźni. Owszem, prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z erekcją wzrasta wraz z postępującym wiekiem, jednak mogą one dotknąć również trzydziesto-, a nawet dwudziestolatków.

Problemy z erekcją po sześćdziesiątym roku życia często związane są z naturalnym starzeniem się organizmu i towarzyszącym mu zmianom hormonalnym. U niewielkiego odsetka mężczyzn z zaburzeniami erekcji diagnozuje się podwyższone stężenie prolaktyny. Może być ona wywołana rzadkim schorzeniem – gruczolakiem przysadki.

Zaburzenia erekcji wynikające ze starzenia się można leczyć farmakologicznie poprzez zwiększanie poziomu testosteronu lub zmniejszanie poziomu prolaktyny.

Przyczyny somatyczne

Zaburzenia hormonalne to nie jedyna przyczyna somatyczna, powodująca zaburzenia erekcji. Należy mieć świadomość tego, że zaburzenie erekcji nigdy nie jest problemem samym w sobie, a objawem innego schorzenia. Z tego powodu przy regularnie powtarzającym się braku wzwodu należy skontaktować się z lekarzem.

Inne somatyczne przyczyny zaburzeń erekcji to m.in.:

  • choroby układu sercowo-naczyniowego – np. miażdżyca, nadciśnienie tętnicze;
  • choroby tarczycy;
  • cukrzyca;
  • stwardnienie rozsiane;
  • udar mózgu;
  • nadmiar cholesterolu we krwi.

Powody zaburzeń wzwodu mogą być też nieco bardziej prozaiczne. Na zdolność do erekcji negatywnie wpływa między innymi nieprawidłowa, bogata w tłuszcze i węglowodany dieta, nadużywanie alkoholu czy wyrobów tytoniowych oraz siedzący tryb życia.

Psychogenne zaburzenie erekcji

Przyczyny somatyczne dominują u mężczyzn po 40. roku życia. Jednak zaburzenie erekcji może mieć również podłoże w psychice – zwłaszcza u młodszych mężczyzn: dwudziesto- i trzydziestolatków. Przyczyną psychogennych problemów z erekcją może być między innymi chroniczny stres, zmęczenie czy depresja, ale także stany lękowe, kompleksy czy traumy.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Leczenie zaburzeń erekcji powinno być dopasowane do problemu – dlatego zawsze niezbędna jest konsultacja lekarska. W sytuacjach, gdy dochodzi do zbyt małego ukrwienia prącia, doraźnym rozwiązaniem mogą być tabletki bez recepty, jakie znajdują się na https://actigraforte.pl/. Producent umożliwia kupno produktów leczniczych z maksymalną ilością syldenafilu dopuszczalną do sprzedaży bez recepty na poziomie 50 mg. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie https://actigraforte.pl/produkty.

Zaleca się jednak rozpocząć stosowanie preparatu od wersji Actigra zawierającej 25 mg syldenafilu. Dopiero, gdy ona nie przyniesie pożądanych rezultatów, wówczas można sięgnąć po Actigra Forte zawierającą syldenafil w dawce 50 mg.

Gdy problemy z erekcją są objawem bardziej złożonej choroby lub zaburzeń psychologicznych, niezbędne jest podjęcie leczenia przez odpowiedniego lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole