Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPrzebudowa wiaduktu w Honoratce. Trwają oceny ofert i wybór wykonawcy

Przebudowa wiaduktu w Honoratce. Trwają oceny ofert i wybór wykonawcy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przebudowa wiaduktu w Honoratce. Trwają oceny ofert i wybór wykonawcy
inwestycje

Siedem ofert zostało złożonych na budowę wiaduktu nad linią KWB Konin w Honoratce, gm. Ślesin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu planuje podpisanie umowy w wakacje.

Przypomnijmy, że to kolejne podejście do przebudowy wiaduktu nad torami w ciągu drogi krajowej nr 25, na granicy Konina i gminy Ślesin. Remont miał się rozpocząć w lipcu ubiegłego roku, ale GDDKiA w połowie czerwca odstąpiła od umowy z wykonawcą. Jak tłumaczyła Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu, powodem tego było nierozpoczęcie prac.

Aktualnie trwa nowe postępowanie przetargowe. Najkorzystniejsza złożona oferta opiewa na nieco ponad 9,4 mln zł. Najdroższa zaś oferta to ponad 10,6 mln zł. GDDKiA na realizację zadania przeznaczyła ponad 9,5 mln zł.

- Teraz komisja przetargowa sprawdzi złożone oferty i wyłoni najkorzystniejszą z nich. Jeśli do wyboru nie wpłynie odwołanie to zostanie zawarta umowa. Planujemy, że może to nastąpić w wakacje bieżącego roku – czytamy na stronie GDDKiA.

W ramach inwestycji zaplanowano rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę nowego wraz z przebudową dojazdów. Na wiadukcie przewidziano miejsce dla ścieżki pieszo-rowerowej oraz chodnika. Prace budowlane będą wykonywane z zachowaną możliwością przejazdu (ruch wahadłowy) i potrwają 2 lata (od dnia podpisania umowy).

 

fot. GDDKiA Poznań

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole