Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrzejście przy ul. Kolejowej zostało skrócone. Ma być bezpieczniej!

Przejście przy ul. Kolejowej zostało skrócone. Ma być bezpieczniej!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przejście przy ul. Kolejowej zostało skrócone. Ma być bezpieczniej!
komunikacja

Platforma oczekiwania na przejściu dla pieszych przy ul. Kolejowej. Zarząd Dróg Miejskich planuje podobne rozwiązania w innych częściach Konina.

Zarząd Dróg Miejskich w Koninie zmienia organizację ruchu na przejściach dla pieszych. Chodzi o ich skrócenie przez wymalowanie platformy oczekiwania pieszego, co ma poprawić bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię.

- Wiele „zebr” powstało lata temu, gdy parametry dróg były zupełnie inne. W efekcie zaś pieszy musi przekraczać bardzo szeroką jezdnię. Prostą zasadą poprawiającą bezpieczeństwo jest, że pieszy powinien się znajdować na jezdni jak najkrócej, a jezdnia na przejściu dla pieszych powinna być możliwe jak najwęższa – informuje ZDM. - Takie rozwiązanie powstało niedawno na przejściach dla pieszych w ciągu ul. Kolejowej w Koninie. Zastosowano tam przejścia dla pieszych z wysuniętymi platformami  w celu skrócenia drogi pieszego i poprawienia obszaru wzajemnej widoczności pieszy – pojazd. Wysunięty przed linie parkowania pieszy jest dobrze dostrzegalny przez kierujących i ma dobre warunki widoczności na pojazdy.

Tego typu rozwiązania mają zostać wprowadzone również na innych przejściach dla pieszych w mieście.

 

fot. ZDM Konin

Przejście przy ul. Kolejowej zostało skrócone. Ma być bezpieczniej!
Przeczytaj również:Monitoring dla domu i firmy
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole