Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrzyjechał, obejrzał, umowy nie podpisał. Co dalej z remontem ośrodka zdrowia?

Przyjechał, obejrzał, umowy nie podpisał. Co dalej z remontem ośrodka zdrowia?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przyjechał, obejrzał, umowy nie podpisał. Co dalej z remontem ośrodka zdrowia?
Wilczyn

Remont ośrodka zdrowia w Wilczynie nie rozpocznie się w najbliższym czasie. Wybrany w przetargu wykonawca inwestycji wycofał się. Teraz gmina musi ogłosić nowe postępowanie.

Od ponad pięciu miesięcy gmina Wilczyn nie może znaleźć wykonawcy na wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz ze źródłem ciepła w ośrodku zdrowia przy ul. Karolkowej 7. Drugi przetarg, rozstrzygnięty pod koniec września, wyłonił co prawda wykonawcę, ale umowy nie udało się podpisać.

Jak relacjonował podczas ostatniej sesji Rady Gminy Wilczyn wójt Grzegorz Skowroński, przedsiębiorca, który wygrał przetarg nie zdecydował się rozpocząć inwestycji. W dniu podpisania umowy nie przywiózł ze sobą wymaganych gwarancji, a po kolejnych monitach ze strony samorządu poinformował w nocnym mailu, że rezygnuje ze zlecenia. – Źle skalkulował koszty i nie podejmie się tego zadania – wyjaśniał wójt Grzegorz Skowroński. – Byliśmy zniesmaczeni tym zachowaniem.

W tej sytuacji gmina skontaktowała się z podmiotem, który przedstawił drugą w kolejności najlepszą ofertę, ale i on nie zdecydował się podjąć zadania. W tej sytuacji władze Wilczyna planują ogłosić trzeci już przetarg z założeniem kwoty zaoferowanej przez trzecią w kolejności firmę, czyli ok. 480 tys. zł.

Obecnie ośrodek ogrzewany jest kotłami węglowymi sterowanymi ręcznie. W ramach inwestycji zamontowany ma zostać zautomatyzowany kocioł olejowy i wymieniona sieć centralnego ogrzewania.

Czytaj więcej na temat:ośrodek zdrowia, Wilczyn, remont, przetarg, wykonawca
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole