Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRadny Jakub Eltman bezpartyjny. Bunt młodych przeciwko starym

Radny Jakub Eltman bezpartyjny. Bunt młodych przeciwko starym

Dodano: , Żródło: LM.pl
Radny Jakub Eltman bezpartyjny. Bunt młodych przeciwko starym
Polityka

Stowarzyszenie Młoda Prawica wystąpiło z szeregów Porozumienia - poinformował na swoim Facebooku wiceprezes młodzieżówki i jednocześnie koniński radny Jakub Eltman.  

To sprzeciw młodych wobec decyzji podjętej wczoraj podczas posiedzenia zarządu krajowego Porozumienia o stworzeniu koalicji wyborczej z AgroUnią. - 6 lutego 2023 złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Porozumienie. Od samego początku swojej działalności społecznej i politycznej współtworzyłem to środowisko. Dziękuję wszystkim osobom, z którymi mogłem dotychczas współpracować. Pozostaję w stowarzyszeniu Młoda Prawica, którego jestem wiceprezesem - czytamy na profilu FB radnego.  

Jakub Eltman wyjaśnił nam, że młodzi nie zgadzają się na współpracę z AgroUnią ponieważ to formacja, która zaprzecza wartościom konserwatywno-liberalnym. Dodał, że Stowarzyszenie Młoda Prawica skupia 150 działaczy społecznych i samorządowców, bardzo aktywnych ludzi z całej Polski, którzy od teraz nie są związani z żadną partią. Już wkrótce ma się odbyć konwent byłej młodzieżówki Porozumienia, podczas którego przedstawione zostaną propozycje dla tych, którym nie spodobały się działania PiS-u, zwłaszcza wobec młodych ludzi i samorządów. - Chcemy zagospodarować elektorat o poglądach konserwatywno-liberalnych - dodaje.

Unika jednak odpowiedzi na pytanie z kim Młoda Prawica wystartuje w najbliższych wyborach. - Będą prowadzone rozmowy, przyjdzie czas na konkrety - mówi Jakub Eltman. Radny ponad dwa lata temu zrezygnował również z członkostwa w klubie PiS w konińskiej radzie miasta. Stał się niezależny, a od wczoraj również nie reprezentuje żadnej partii.  

Wczorajsza decyzja zarządu Porozumienia o sojuszu z AgroUnią nie tylko nie spodobała się młodym. Za utworzeniem wspólnego ugrupowania opowiedziało się siedemnastu członków władz Porozumienia, siedmiu zagłosowało przeciwko, a cztery osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwko był m.in Jan Strzeżek i jego najbliżsi współpracownicy. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole