Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRegały magazynowe z metalowymi półkami odporne na zmienne warunki

Regały magazynowe z metalowymi półkami odporne na zmienne warunki

Materiał promocyjny

Dodano:
Regały magazynowe z metalowymi półkami odporne na zmienne warunki
materiał promocyjny

Regały magazynowe z metalowymi półkami to rozwiązania, które umożliwiają przechowywanie różnego rodzaju ładunków, a co za tym idzie charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. Czym się charakteryzują? Na co zwrócić uwagę przy wyborze półkowego regału magazynowego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym charakteryzują się regały magazynowe z metalowymi półkami?

Regały magazynowe z metalowymi półkami charakteryzują się przede wszystkim wszechstronnością zastosowania, ponieważ umożliwiają przechowywanie przedmiotów o małych, jak i dużych gabarytach. Jest to możliwe dzięki ich konstrukcji, która składa się z poprzeczek nośnych, do których montowane są półki. Bardzo często wykorzystuje się w tym celu regały magazynowe półkowe ocynkowane, które są odporne zarówno na rdzę, jak i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, np. deszczu, śniegu, czy wilgoci. W efekcie mogą być użytkowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Warto również wspomnieć, że ocynkowane regały magazynowe mogą być malowane proszkowo, a klient może wybrać sobie dowolny kolor z palety RAL.

Zastosowanie regałów magazynowych z metalowymi półkami

Jak już wspomniano regały magazynowe z metalowymi półkami to rozwiązania, które znajdują wszechstronne zastosowanie. Wykorzystywane są bowiem nie tylko na magazynach, ale również w halach produkcyjnych, czy fabrykach. Regały magazynowe z półkami można znaleźć również w różnego rodzaju warsztatach, czy punktach usługowych, gdzie służą do przechowywania narzędzi i pozwalają utrzymać porządek. Bardzo często stanowią również podstawowe wyposażenie sklepów, ponieważ umożliwiają wyeksponowanie towaru przeznaczonego do sprzedaży. Regały magazynowe z metalowymi półkami przeznaczone są także do użytku domowego, ponieważ doskonale sprawdzają się w piwnicach, spiżarniach, czy domowych warsztatach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regału magazynowego z metalowymi półkami?

Decydując się na zakup regału magazynowego z metalowymi półkami należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest z pewnością wielkość konstrukcji, która powinna być optymalnie dopasowana do pomieszczenia, a co za tym idzie maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń. Równie istotne jest maksymalne obciążenie regału, ponieważ parametr ten determinuje ciężar przedmiotów, które mogą być przechowywane w regale. W tym miejscu warto podkreślić, że przekraczanie dopuszczalnej ładowności jest kategorycznie zabronione, ponieważ może skutkować deformacją elementów konstrukcyjnych regału. W efekcie może dojść do upadku znajdującego się na nim ładunku, a w najgorszym wypadku przewrócenia całego regału. Wybierając regał magazynowy z metalowymi półkami należy zwrócić uwagę również na materiał, z którego został on wykonany. Decydując się na stal ocynkowaną można korzystać z regału zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Podsumowując należy stwierdzić, że regały magazynowe z metalowymi półkami to funkcjonalne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w logistyce, przemyśle, czy handlu, jak i użytku domowym. Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie dobranie parametrów regału do zastosowania. 

Zapraszamy do kontaktu - "ITALFROST " Sp. z o.o. ul. Górnośląska 21, 43-200 Pszczyna - www.italfrost.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole