LM.plSportRekord grał tylko do pierwszej bramki. Świetny mecz Klaudii Fabovej

Rekord grał tylko do pierwszej bramki. Świetny mecz Klaudii Fabovej

Ekstraliga

Dobry powrót po przerwie reprezentacyjnej zanotował Medyk POLOmarket Konin. Po zwycięstwie 4:1 nad Rekordem Bielsko-Biała koninianki zmniejszyły dystans do ligowego podium.

Ekstraliga rozpoczyna drugą część rundy jesiennej. Dla Medyka POLOmarket Konin będzie to bardzo ważny czas, zespół Romana Jaszczaka w najbliższych tygodniach zmierzy się w Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna. Zanim jednak nadejdą te kluczowe spotkania, medyczki podjęły jeszcze ligowego beniaminka Rekord Bielsko-Biała.

Drużyna z południa Polski w Koninie zaprezentowała się bez kompleksów. W pierwszej połowie nawet to beniaminek miał lepsze sytuacje bramkowe. Nisko ustawiane bielszczanki skutecznie kontrowały piłkarki Medyka POLOmarket. Nie wyszły na prowadzenie tylko dzięki świetnej postawie między słupkami Oliwii Szymczak.

Koninianki z przodu naciskały, dośrodkowywały, ale na pierwszego gola musiały czekać do 37. minuty. Dogranie Natalii Chudzik wykorzystała Klaudia Fabová. Strzał Słowaczki z powietrza był skuteczny, Medyk POLOmarket Konin wyszedł na prowadzenie. I to był przełomowy moment meczu. Po zmianie stron bielszczanki kompletnie się posypały, a koninianki sukcesywnie podwyższały swoje prowadzenie.

Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego głową wykorzystała Karlina Miksone. W 66. i 68. minucie świetna współpraca duetu Fabová – Gawrońska dał Medykowi POLOmarket dwie kolejne bramki. Najpierw to kapitanka koninianek wykorzystała dogranie z lewej strony, a następnie Fabová wykończyła dograną przez Gawrońską piłkę. Chwilę później Słowaczka zeszła z boiska, ale sobotni mecz pokazał, że Fabová na dobre wróciła już do formy po przebytej kontuzji i w kolejnych tygodniach może być ważnym ogniwem w zespole Romana Jaszczaka.

To wzmocnienie będzie bardzo potrzebne, w dwóch kolejnych meczach Medyk POLOmarket Konin zagra bowiem z rywalami do podium – Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna. Po szóstej kolejce medyczki awansowały na czwarte miejsce w tabeli, skracając dystans do ligowej czołówki. W meczu na szczycie punktami podzieliły się bowiem drużyny Czarnych Sosnowiec i UKS SMS Łódź.

W końcówce Rekord zdobył jeszcze honorową bramkę. Lobować próbowała Magdalena Knysak. Piłkę w rękach miała już Oliwia Szymczak, bramkarka Medyka POLOmarket popełniła jednak błąd, wypuściła piłkę z rąk, a ta wpadła za linię bramkową. Mimo tego z trzech punktów cieszyć mógł się zespół z Konina.

Medyk POLOmarket Konin – Rekord Bielsko-Biała 4:1 (37', 68' Klaudia Fabová, 56' Karlina Miksone, 66' Anna Gawrońska – 85' Magdalena Knysak)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Anastasija Ročāne, Natalia Chudzik, Karlina Miksone, Heather Seybert, Androniki Michalopoulou (46' Julia Chudy), Klaudia Fabová (69' Oliwia Jaśniak), Stephanie Zuniga-Herrera, Anna Gawrońska (75' Dominika Koleničková).