Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRekordowy rok w ANS Konin. Ponad 540 absolwentów i nowe projekty

Rekordowy rok w ANS Konin. Ponad 540 absolwentów i nowe projekty

Dodano:
Rekordowy rok w ANS Konin. Ponad 540 absolwentów i nowe projekty
Uczelnia

Absolutoria w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Sukcesy i plany na przyszłość.

W roku akademickim 2023/2024 studia w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie ukończyło niemal 540 osób. Z tego powodu uczelnia zorganizowała trzy uroczystości absolutoryjne, na każdym z wydziałów: Wydziale Nauk o Zdrowiu, Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziale Nauk Ekonomicznych i Technicznych.

Na Wydziale Nauk o Zdrowiu dyplomy odebrało prawie 150 absolwentów, w tym pierwsi magistrowie pielęgniarstwa w historii uczelni. Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych ukończyło prawie 140 osób, a Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych ponad 250 absolwentów.

Rektor ANS w Koninie, Artur Zimny, podkreślił, że każdy wydział jest powodem do dumy. - W ubiegłym roku akademickim studia ukończyło o około sto osób mniej. Jesteśmy zadowoleni z naszych kierunków, inwestycji i remontów, które realizujemy. Czekamy na dobry nabór na kolejny rok akademicki – powiedział rektor.

Od 1 lipca uczelnia rozpoczyna pięcioletni projekt, w ramach którego w ofercie znajdą się całkowicie bezpłatne studia niestacjonarne na kierunkach takich jak logistyka, inżynieria oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Projekt jest finansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, a marszałek województwa wielkopolskiego uznał go za strategiczny dla regionu.

- Liczymy na dobre nabory i duże zainteresowanie studiami, które są potrzebne w regionie konińskim. To szansa dla naszej uczelni – dodał rektor Zimny. Przed uczelnią stoją wyzwania związane z wyposażeniem, zakupem sprzętu, samochodu elektrycznego, pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych, aby odpowiednio przygotować studentów do pracy w sektorach: logistycznym i technicznym. Akademia Nauk Stosowanych w Koninie kontynuuje dynamiczny rozwój, stawiając na innowacje i dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole