Rewitalizacja parku w Biskupicach. Przebudowa wjazdu do zabytku

fot. Mariusz Woźniak
Ponad 420 tys. zł kosztował pierwszy etap rewitalizacji parku przy zespole dworsko-folwarcznym w Biskupicach, gm. Grodziec.
Zabytkowy teren przechodzi metamorfozę. Najpierw za prawie 800 tys. zł wymienione zostały okna i drzwi w budynku, w którym mieści się społeczna szkoła podstawowa. Teraz przebudowano wjazd i wejście do obiektu. Jak informuje Mariusz Woźniak, wójt Grodźca, zadanie obejmowało m.in. rozbiórkę starej i budowę nowej nawierzchni, zagospodarowanie terenu zielonego, przebudowę dojścia i dojazdu do budynku, a także montaż elementów małej architektury.
Inwestycja realizowana była w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a gmina otrzymała na jej realizację 400 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Wybierz niezawodny samochód spośród niemal 1000 ogłoszeń – szybko, bezpiecznie i w dobrej cenie!




















