Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium

„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
gmina ślesin

Ślesińscy radni nie mieli żadnych wątpliwości. Jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wotum zaufania, a później absolutorium burmistrzowi Mariuszowi Zaborowskiemu.

Podczas dzisiejszej sesji burmistrz przedstawił radnym raport o stanie gminy, który jak sam podkreślił, jest obszerny i ma 86 stron.

- Raport pokazuje, że gmina podejmuje działania nakierowane na polepszenie życia mieszkańców, a także te związane z turystyką – mówił Mariusz Zaborowski. – Nasza gmina jest największa w powiecie pod względem ludności i na drugiej pozycji pod względem powierzchni. W 2021 roku liczba mieszkańców spadła o 23 osoby – dodał.

Ubiegły rok to funkcjonowanie urzędu w reżimie sanitarnym, związanym z pandemią koronawirusa. Burmistrz podkreślił, że dzięki przebudowie urzędu, były możliwości wpuszczania mieszkańców do środka. Zakaz wchodzenia obowiązywał bardzo krótko. Włodarz gminy wskazał też, że źródłem dochodów gminy są podatki. Wskazał również ważną gałąź ślesińskiej gospodarki, jaką jest turystyka.

– Dzieje się tak dlatego, że posiadamy piękne jeziora, jesteśmy na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski. Wszystkie miejscowości nad jeziorem są często odwiedzane przez turystów, z czego się cieszymy – mówił Mariusz Zaborowski.

Turystyka to też dodatkowy dochód. W ubiegłym roku za miejsca postojowe przy przystani, parkingi, bilety na rejsy „Pawełkiem”, czy korzystanie z pól namiotowych przyniosło gminie ok. 738 tys. zł. Na zadania inwestycyjne samorząd Ślesina wydał blisko 10 mln zł.

- Wchodzimy w czas, kiedy będziemy musieli realizować tylko inwestycje, które są dotowane. Przykład drogi w Pogoni Gosławickiej, gdzie otrzymaliśmy 2,5 mln zł dotacji, a po przetargu mamy kwotę 3,5 mln zł. Obecnie wszystko zdrożało. Każdy samorząd ma problem z funkcjonowaniem – podkreślił burmistrz Zaborowski.

Debaty nad raportem nie było. Radni udzielili burmistrzowi wotum zaufania jednogłośnie.

- To wszystko nasze wspólne działanie. Nie wszyscy radni są zadowoleni, ale chodzi o zrozumienie całości. Jak jednak dużo udaje się zrobić, a nie jest łatwo i obserwujemy, że będzie coraz trudniej. Wizerunek pozytywny naszej gminy jest bardzo ważny. Możemy się z czymś nie zgodzić, ale wspólnie odpowiadamy za gminę – powiedział po głosowaniu Mariusz Zaborowski.

W sprawie wykonania budżetu za 2021 rok, komisja rewizyjna oraz Regionalna Izba Obrachunkowa wydały pozytywną opinię. Tu ślesińscy radni również nie mieli wątpliwości i jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi.

– Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaufanie, zrozumienie. Robimy razem wszystko, żeby było jak najlepiej – mówił Mariusz Zaborowski.  

Burmistrz podziękował też za współpracę urzędnikom, dyrektorom szkół i szefom jednostek organizacyjnych gminy. 

„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
„Robimy wszystko, żeby było jak najlepiej”. Jednogłośne wotum zaufania  i absolutorium
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole