Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRodzaje kredytów dla przedsiębiorstw - czy warto je zaciągać?

Rodzaje kredytów dla przedsiębiorstw - czy warto je zaciągać?

Materiał promocyjny

Dodano:
Rodzaje kredytów dla przedsiębiorstw - czy warto je zaciągać?
materiał promocyjny

Polskie banki oferują nie tylko kredyty dla osób fizycznych, ale w większości przypadków mogą się pochwalić także rozbudowaną ofertą skierowaną do firm. Zarówno mikro i małych, jak i średnich oraz dużych przedsiębiorstw.

Zainteresowanie tego typu produktami finansowymi jest duże. Istnieją oczywiście także inne zewnętrzne źródła finansowania firm, jak na przykład pozyskiwanie inwestorów, natomiast nie bez powodu kredyty firmowe są tak popularne. Poniżej omówimy dokładnie, dlaczego warto je rozważyć, jeśli dotychczas firma nie sięgała po takie rozwiązania.

Kredyty dla firm pozwalają uzyskać środki i zachować niezależność

W zależności od typu kredytu, sytuacji finansowej firmy i jej potrzeb, w ramach kredytów dla przedsiębiorstw można uzyskać setki tysięcy lub nawet miliony złotych. W ten sposób firma uzyskuje możliwość pokrycia wszystkich palących wydatków czy też zrealizowania kosztownego projektu, który pozwoli przedsiębiorstwu szybciej się rozwijać i na dłuższą metę przynosić większe dochody.

Jednocześnie właściciele firmy nie tracą nad nią kontroli (jak to częściowo następuje w przypadku zaangażowania zewnętrznych inwestorów) i mogą dalej rozwijać ją w preferowanym przez siebie kierunku. Jedyne, co przedsiębiorstwo musi zrobić, to terminowo spłacać raty i spożytkować środki na cele mniej lub bardziej ściśle określone w umowie (czyli na przykład bieżące wydatki lub zakup określonej nieruchomości).

W niektórych przypadkach konieczne jest jeszcze zabezpieczenie spłaty zobowiązania (na przykład poprzez ubezpieczenie spłaty kredytu, gwarancję de minimis czy hipotekę na przedmiocie inwestycji), natomiast nie zawsze – tutaj dużą rolę odgrywa kwota zobowiązania i aktualna sytuacja finansowa danej firmy.

Każda firma znajdzie kredyt dla siebie - rodzaje kredytów dla biznesu

Warto podkreślić, że rodzaje kredytów dla przedsiębiorstw dostępne w polskich bankach są obecnie bardzo różnorodne. Niezależnie od tego, na jaki cel, ile środków i na jak długo firma potrzebuje, powinna być w stanie znaleźć optymalne rozwiązanie.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kredyty obrotowe, w tym kredyty odnawialne, które mogą pomóc w razie pojawienia się niespodziewanych wydatków w przyszłości. Przy kredytach odnawialnych w koncie firmowym uruchamiany jest dodatkowy limit – póki nie zostanie naruszony, odsetki nie będą naliczane, a w razie problemów finansowych nie będzie trzeba składać wniosków i czekać na odpowiedź, tylko będzie można od razu uzyskać dostęp do potrzebnych pieniędzy.

Kredyty obrotowe to z reguły zobowiązania stosunkowo krótkoterminowe (udzielane na rok lub maksymalnie kilka lat), natomiast są też w wielu bankach dostępne bardziej długoterminowe rozwiązania, takie jak kredyt inwestycyjny czy produkty finansowe o węższym zakresie, na przykład kredyty technologiczne. Tego typu zobowiązania mogą być zaciągane na kilkanaście lat (lub nawet dłużej), dzięki czemu mimo wysokiej kwoty kredytu możliwe jest uzyskanie niskiej, łatwej do spłacania na czas raty.

Z pomocą eksperta proces zaciągania kredytu będzie prosty

Niektórzy przedsiębiorcy, którzy dotychczas nie korzystali z kredytów firmowych, mogą obawiać się, że będzie to skomplikowany i czasochłonny proces. W praktyce jednak nie musi taki być, zwłaszcza, jeśli skorzysta się z pomocy eksperta.

Wykwalifikowany doradca kredytowy przejmie na siebie lwią część formalności, dzięki czemu przedstawiciele firmy nie będą musieli angażować w pozyskanie optymalnego kredytu dużej ilości czasu i energii. Ponadto ekspert odpowie na wszelkie pytania związane z zaciąganym zobowiązaniem, w związku z czym nie ma ryzyka, że coś zostanie źle zrozumiane i nastąpi pomyłka.

Zajmie się również znalezieniem optymalnej oferty kredytu i prowadzeniem negocjacji z potencjalnym kredytodawcą w celu zapewnienia jak najlepszych warunków finansowania. Biorąc pod uwagę, jak wiele opcji jest dostępnych (na pierwszy rzut oka często bardzo podobnych, a w praktyce znacznie różniących się ostatecznym kosztem zobowiązania), firmie mogłoby być trudno samodzielnie osiągnąć podobny rezultat. Wsparcie specjalisty pomaga uniknąć niepotrzebnego przepłacania.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole