Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRzgów, Stare Miasto. Jest szansa na remont drogi powiatowej

Rzgów, Stare Miasto. Jest szansa na remont drogi powiatowej

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rzgów, Stare Miasto. Jest szansa na remont drogi powiatowej
Powiat koniński

Wniosek do Polskiego Ładu na remont części drogi powiatowej między Koninem a Rzgowem złożył powiat koniński. – Jest to jakiś postęp – komentuje Sławomir Ławniczak, radny powiatowy.

Powiat koniński złożył wniosek do Polskiego Ładu na pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej między Koninem a Świątnikami (gm. Rzgów). Chodzi o ok. 6,5 km pomiędzy granicą Konina a Sławskiem (gm. Rzgów). Szacunkowy koszt przebudowy to ok. 38,5 mln zł. W ramach inwestycji, oprócz samej wymiany nawierzchni, zbudowane mają zostać dwa ronda (w Sławsku i Ruminie) oraz ścieżki pieszo-rowerowe.

Na ile ten wniosek będzie skuteczny to zobaczymy. Pocieszam się, że jest to kolejny krok. Po różnych zadymach ktoś w końcu zgłosił chociaż wniosek. Jest to jakiś postęp – oceniał podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rzgów Sławomir Ławniczak, radny powiatowy.

Przypomnijmy, że przebudowa drogi powiatowej biegnącej przez tereny gminy Stare Miasto i Rzgów planowana była już wcześniej. W zeszłym roku powiat zdecydował się jednak na poszukanie dofinansowania do przebudowy tzw. południowej obwodnicy Kleczewa.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole