Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRzgów. Tak może wyglądać budżet w 2023 roku. Ponad 15,3 mln zł na inwestycje

Rzgów. Tak może wyglądać budżet w 2023 roku. Ponad 15,3 mln zł na inwestycje

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rzgów. Tak może wyglądać budżet w 2023 roku. Ponad 15,3 mln zł na inwestycje
Rzgów

Deficytem w wysokości ponad 7,9 mln zł zamknąć ma się budżet gminy Rzgów w 2023 r. Na inwestycje przeznaczone ma być ponad 15,3 mln zł.

Wójt gminy Rzgów przedstawił projekt budżetu na 2023 r. We wstępnym planie przewiduje się dochody w wysokości niemal 36 mln zł i wydatki w wysokości ponad 43,9 mln zł. Spowoduje to powstanie deficytu ponad 7,9 mln zł, który sfinansowany ma być z pożyczek i kredytów, przychodów z udzielonych pożyczek i środków z lokat.

Ponad 15,3 mln zł pochłonąć mają inwestycje. Najwięcej, bo niemal 12,3 mln zł pochłoną zadania wodno-kanalizacyjne. Niemal 5,4 mln zł kosztować ma budowa kanalizacji w Grabienicach i Rzgowie Drugim. Kolejne niemal 4,3 mln zł: wodociąg i kanalizacja w Kowalewku (współfinansowana z Polskiego Ładu). Ponad 1,3 mln zł gmina wyda na budowę kanalizacji w Osieczy Pierwszej i Osieczy Drugiej, a niemal 1,3 mln zł na modernizację oczyszczalni ścieków w Rzgowie Drugim.

Wśród większych inwestycji są jeszcze adaptacja pomieszczeń na kuchnię szkolną w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie (niemal 1,4 mln zł) oraz termomodernizacja budynku użyteczności publicznej w Rzgowie (800 tys. zł). Ponad 452 tys. zł gmina chce wydać na przebudowy dróg gminnych. Wśród planowanych zadań są jeszcze m.in. dofinansowanie do budowy linii kolejowej Konin – Turek (6,1 tys. zł), montaż podłogi dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Urzędzie Gminy Rzgów (32 tys. zł), zakup z montażem infokiosku do Urzędu Gminy Rzgów (18 tys. zł), budowa oświetlenia ulicznego (ponad 46 tys. zł), rozbudowa zadaszenia świetlicy wiejskiej w Brannie (niemal 31 tys. zł), termomodernizacja budynku świetlicy wiejskiej w Grabienicach (ponad 38 tys. zł) i wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicy wiejskiej w Kurowie (ponad 20 tys. zł).

Projekt budżetu muszą jeszcze zaakceptować radni. Dyskusja odbędzie się podczas sesji w grudniu.

Czytaj więcej na temat:Rzgów, budżet, projekt budżetu, inwestycje, deficyt
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole