Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościRzgów. Wójt z wyższym wynagrodzeniem, ale diety radnych bez zmian

Rzgów. Wójt z wyższym wynagrodzeniem, ale diety radnych bez zmian

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rzgów. Wójt z wyższym wynagrodzeniem, ale diety radnych bez zmian
Rzgów

O niemal 7600 zł wzrośnie wynagrodzenie wójta gminy Rzgów. To efekt zmian w prawie. Odpowiednią uchwałę podjęli we wtorek radni. Jednocześnie nie zdecydowali się na podwyżki swoich diet.

W tym roku w życie weszły zmiany w przepisach dot. wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz radnych. Podniesione zostały maksymalne stawki tych wynagrodzeń. Jednocześnie ustawodawca określił, że minimalne wynagrodzenie włodarzy gmin nie może być niższe, niż 80% maksymalnego wynagrodzenia.

Stąd konieczność dostosowania wynagrodzeń w samorządach, w tym – w gminie Rzgów. Do tej pory wójt Grzegorz Matuszak zarabiał 9240 zł brutto (bez dodatku za wysługę lat). Po zmianach dostanie niemal 7600 zł więcej. Nowe wynagrodzenie wyniesie 16835 zł (bez dodatku stażowego), na co składa się: 9900 zł wynagrodzenia zasadniczego, 3050 zł dodatku funkcyjnego i 3885 zł dodatku specjalnego. Wójt dostanie ponadto wyrównanie za okres od 1 sierpnia.

Jednocześnie możliwość podniesienia swoich diet mieli rzgowscy radni. Ustawodawca podniósł bowiem również im maksymalne stawki. Większość rad gmin z regionu konińskiego z tej możliwości korzysta. W gminie Rzgów jednak, przynajmniej na środowej sesji, podwyżki diet radnych nie zostały uchwalone.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole