Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSamorządowcy na rzecz sprawiedliwej transformacji

Samorządowcy na rzecz sprawiedliwej transformacji

Dodano:
Samorządowcy na rzecz sprawiedliwej transformacji
Forum

Samorządowcy, przedstawiciele rządu, aktywiści klimatyczni, przedsiębiorcy, goście z Wielkiej Brytanii, Niemiec i eksperci Banku Światowego wezmą udział w IV Forum Burmistrzów Sprawiedliwej Transformacji, jakie jutro rozpoczyna się w konińskim Oskardzie.

To wspólne przedsięwzięcie Agencji Rozwoju Regionalnego, WWF Polska i Miasta Konina. Samorządowcy z gmin węglowych z Polski, Niemiec, Bułgarii i Grecji, przy wsparciu WWF, już od kilku lat wymieniają się doświadczeniami. Odejście od węgla jest przesądzone. Najważniejsze wyzwanie polega na tym, aby transformacja była zaplanowana i bezpieczna dla mieszkańców regionów, których ten problem dotyczy. Pomóc ma w tym międzynarodowa współpraca na szczeblu samorządowym.

IV Forum na rzecz Sprawiedliwej Transformacji odbywać się będzie równocześnie w Koninie i w miejscowości Stara Zagora w Bułgarii. W ubiegłym roku gospodarzem Forum był Bytom.

W Koninie samorządowcy, przedstawiciele rządu, organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, goście z Wielkiej Brytanii i eksperci, w tym specjaliści z Banku Światowego będą rozmawiać m.in. o planowaniu zielonej transformacji i dywersyfikacji gospodarczej w gminach górniczych, rekultywacji terenów pokopalnianych, klastrach energii i spółdzielniach energetycznych. Pojawią się także konkretne przykłady transformacji regionów górniczych z Polski i zagranicy.

IV Forum Burmistrzów w Oskardzie rozpocznie się jutro o 10.00 i potrwa do godziny 18.00.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole