Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSezon turystyczny coraz bliżej. Gmina Ślesin jest do niego przygotowana?

Sezon turystyczny coraz bliżej. Gmina Ślesin jest do niego przygotowana?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Sezon turystyczny coraz bliżej. Gmina Ślesin jest do niego przygotowana?

Kąpieliska wyznaczone, przystań zapełniona jachtami i żaglówkami, pomosty po przeglądzie technicznym, tężnie oraz pola namiotowe i campingowe czekają na turystów. – Jesteśmy w pełni przygotowani sezonu – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz gminy Ślesin.

Za chwilę ruszy sezon turystyczny. Od 1 maja po jeziorze Ślesińskim pływa już „Pawełek” (jego sezon trwa do 15 września). Wczesną wiosną przegląd przeszły też pomosty zlokalizowane przystani wodnej. Naprawiony został żuraw, a za chwilę wymienione zostaną jeszcze deski w jednym z pływających mostów.

– Zwiększyliśmy liczbę miejsc w przystani: o 12 więcej w parku miejskim i o kolejnych 12 na przystani – mówi Mariusz Zaborowski. – Nasze przygotowania skupiają się przede wszystkim na infrastrukturze turystycznej. Od ubiegłego roku mamy parking przy tężniach, który powiększył powierzchnię parkingową o tysiąc miejsc – dodaje.

Po naprawie działają już tężnie. Przygotowane zostały też pola namiotowe i campingowe w Ślesinie oraz Dobrzycy w Licheniu Starym.

- Zauważyliśmy duże zainteresowanie wypoczynkiem na naszych polach – podkreśla burmistrz Zaborowski. - W Licheniu Starym został oczyszczony teren i chodniki, pomalowano przebieralnie na Dobrzycy, przygotowano pole do sezonu. Pozostało obsadzenie terenu tujami i ustawienie blokad przejazdu przez chodniki – dodaje.

Gmina planuje uruchomienie trzech kąpielisk: w parku, na przystani i w Licheniu Starym (działać będą też kąpieliska prywatne: Wityng i Gwarek). Czy wszystkie będą działały, bo to jak podkreśla Mariusz Zaborowski, zależeć będzie od pozyskania ratowników.

– Sytuacja na tym polu od lat jest trudna i dotyczy całej Polski – zaznacza burmistrz.

W wakacje na pewno warto będzie odwiedzić plażę w Licheniu, która została dwukrotnie powiększona. Oczyszczono tam brzeg i nasypano świeżego piasku. W ślesińskim parku natomiast uzupełniono ozdobny kamień, są też nowe nasadzenia. Gmina przygotowuje się również do letnich imprez, wśród których największe to: Garmin Iron Triathlon (odbędzie się 5 czerwca i spodziewanych jest około tysiąca zawodników) oraz Dni Ślesina ( 2-3 lipca, a artyści jacy się pojawią to: After Party, Mezo i Mrozu).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole