Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚlesin będzie miał nowy most. Umowa z wykonawcą podpisana!

Ślesin będzie miał nowy most. Umowa z wykonawcą podpisana!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ślesin będzie miał nowy most. Umowa z wykonawcą podpisana!
inwestycje

fot. WZDW w Poznaniu

Najpóźniej w czerwcu przekazany zostanie wykonawcy plac budowy nowego mostu w Ślesinie. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał umowę na realizację inwestycji wartej ok. 24,5 mln zł.

Most o stalowej konstrukcji w postaci łuku wyniesionego ponad powierzchnię jezdni, będzie miał około 350 metrów długości i będzie posiadał jezdnię o szerokości 7 metrów. Po stronie południowej powstanie chodnik, a po stronie północnej – droga rowerowa. Inwestycja obejmie także przebudowę oświetlenia drogowego, sieci telekomunikacyjnej i kanalizacji deszczowej.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformował, że wczoraj została podpisana umowa na budowę mostu z Mostostalem Kielce SA.

– Zgodnie z umową plac budowy zostanie przekazany w ciągu 21 dni. Aktualnie czekamy na przekazanie harmonogramu robót – informuje Katarzyna Ratajczak-Motyl z WZDW.

Wykonawca będzie miał 760 dni na realizację inwestycji. W czasie przebudowy mostu, samochody o masie do 2,5 tony będą musiały korzystać z dróg lokalnych wzdłuż Jeziora Mikorzyńskiego do mostu w Bernardynce i dalej do drogi krajowej nr 25. Auta o masie powyżej 2,5 tony natomiast kierowane będą od strony Sompolna do Konina i dalej DK25 do Ślesina. Piesi oraz rowerzyści będą mogli korzystać z tymczasowej kładki.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole