Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościŚlesin sportową stolicą regionu. Garmin Iron Triathlon z nowościami

Ślesin sportową stolicą regionu. Garmin Iron Triathlon z nowościami

Materiał promocyjny

Dodano:
Ślesin sportową stolicą regionu. Garmin Iron Triathlon z nowościami
Materiał promocyjny

W najbliższy weekend w Ślesinie rozegrane zostaną po raz jedenasty zawody z serii Garmin Iron Triathlon. Tym razem kolarze zmierzą się na nowej trasie.

Impreza rozpocznie się w sobotę, 3 czerwca po południu. Zawodnicy pobiorą pakiety, wprowadzą rowery do strefy zmian i przejdą odprawę techniczną. Tego dnia odbędzie się też impreza towarzysząca AQUA SPEED Open Water Series. O godz. 17:15 na 100 metrów wystartują dzieci w kategorii wiekowej 6-7 lat, o godz. 17:25 na 200 metrów wystartuje kategoria wiekowa 8-9 i 10-11 lat, a o godz. 17:40 – kategoria 12-13 lat na dystansie 475 metrów. Później starty AQUA SPEED Open Water Series na dystansie 0,475 km, 0,95 km, 1,9 km oraz 3,8 km.

Główna część zawodów odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. Pierwszy dystans 1/2 M ruszy o godz. 8:30, o godz. 9:30 wystartuje 1/8 M, a o godz. 11:00 – 1/4 M.

– Bardzo się cieszymy, bo to największa impreza z cyklu triathlonowego w Polsce – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. - W tym roku mamy trochę zmian. Zaplanowaliśmy nową trasę kolarską. Połączy ona dwie gminy. Startujemy w Ślesinie i jedziemy drogą wojewódzką 263, od skrzyżowania z drogą krajową w kierunku ronda do Kleczewa i nawrotka będzie przed samym Kleczewem. Wydaje mi się, że to będzie bardzo szybka trasa kolarska. Pewnie wielu zawodników będzie się chciało zmierzyć na tej trasie. To długi, prosty odcinek. Mam nadzieję, że padną jakieś rekordy Polski, a może i Europy – dodaje.

Jak zwykle w organizację Garmin Iron Triathlon zaangażowani są urzędnicy, pracownicy ośrodka kultury, druhowie ochotnicy z całej gminy oraz mnóstwo wolontariuszy.

– To wszystko wymaga mnóstwa pracy, ale jest to też ogromna promocja dla naszej gminy. Przyjeżdża do nas ponad 1000 zawodników i są z nimi rodziny. Zapraszam do kibicowania zawodnikom i pojawienia się na tej bardzo kolorowej imprezie – mówi Mariusz Zaborowski.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Garmin Iron Triathlon będzie pokaz na skuterze wodnym Michała Krawczyńskiego.

Ślesin sportową stolicą regionu. Garmin Iron Triathlon z nowościami
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole