Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościŚluzowanie zwolnione z opłat. W czerwcu ruszą spływy kajakowe

Śluzowanie zwolnione z opłat. W czerwcu ruszą spływy kajakowe

Dodano: , Żródło: LM.pl
Śluzowanie zwolnione z opłat. W czerwcu ruszą spływy kajakowe
turystyka

Cztery śluzy na Wielkiej Pętli Wielkopolski zostały otwarte na majówkę. W trwającym sezonie żeglugowym jednostki pływające są zwolnione z opłat.

Na konińskim odcinku Wielkiej Pętli Wielkopolski zlokalizowane są cztery śluzy: Koszewo, Gawrony, Pątnów i Morzysław. Zgodnie z decyzją prezydenta RP, podczas tegorocznego sezonu wodniacy nie muszą płacić za ich przekraczanie. Trzeba jednak pamiętać, że śluzowanie odbywa się w określonych godzinach. Do 13 czerwca to godz. 10:00 i 13:30, a od 13 czerwca – godz. 10:00 i 16:30.

- Jeziora Pątnowskie, Mikorzyńskie, Wąsoskie, Ślesińskie i Czarne połączone Kanałem Ślesińskim stanowią wyjątkową atrakcję nie tylko dla wprawnych żeglarzy czy kajakarzy ale również miłośników sportów ekstremalnych np.  wakeboarding’u – podkreśla Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” w Koninie. – Szczególnie kajakarstwo w regionie konińskim zyskuje na znaczeniu. Trasy kajakowe liczące od 12 do 22 kilometrów odkrywają przed wodniakami nie tylko piękne przyrodnicze uroki terenów nadwarciańskich, ale również tajniki funkcjonowania śluz wodnych – budowli hydrotechnicznych, które umożliwiają pokonywanie różnic poziomu wody przez jednostki pływające.

LOT „Marina” wspólnie z miastem Konin ma już harmonogram tegorocznych spływów kajakowych. Pierwszy z cyklu „Złap za wiosło” zaplanowano na 25 czerwca i będzie on wiódł szlakiem wodnym od Promu Ladorudz, Kanałem Ślesińskim do Przystani Gosławice. Kolejne spływy odbędą się: 23 lipca, 13 sierpnia i 3 września.

 

fot. LOT Marina

Śluzowanie zwolnione z opłat. W czerwcu ruszą spływy kajakowe
Przeczytaj również:Spływ po pętli
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole