Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSłużyli do mszy i przynieśli w darze kolorowe skarpetki

Służyli do mszy i przynieśli w darze kolorowe skarpetki

Dodano:
Służyli do mszy i przynieśli w darze kolorowe skarpetki
światowy dzień zespołu downa

Kolorowe skarpetki w darze przynieśli do licheńskiej bazyliki podopieczni Fundacji na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”. Jutro Światowy Dzień Zespołu Downa.

Wczoraj przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, modlili się wraz z rodzinami i przyjaciółmi podopieczni konińskiej fundacji „Otwarcie” oraz 36. Drużyna Harcerska „Nieprzetartego Szlaku” im. Małoletniaków. W procesji z darami niesiono m.in. kolorowe skarpetki, będące symbolem solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Przed ołtarzem złożono 21 róż, jako znak wdzięczności wobec rodziców i opiekunów, a osoby z Zespołem Downa służyły do mszy jako ministranci.

– Chcemy Bogu dziękować za dar życia, odkryć tę najpiękniejszą prawdę o każdym z nas, że otrzymaliśmy życie od Boga. Każde życie jest darem od Boga i każdy człowiek, który przychodzi na świat ma być przyjęty jako dar. Bóg stwarza człowieka, aby był przyjęty z miłością – mówił ksiądz kustosz Janusz Kumala. - Dziękujemy za to, że jesteście z nami, za to, co przynosicie światu poprzez swoje istnienie. W każdym momencie swojego życia uczycie nas spontanicznej radości, bezinteresownego uśmiechu, który pojawia się natychmiast, gdy spotykacie drugą osobę. Takiej bezinteresownej radości potrzeba dziś światu, który zapomniał, że jej źródłem jest samo życie, istnienie. Osoby z dodatkowym chromosomem otwierają nam oczy na inny świat, że miłość może być bezgraniczna i bezinteresowna. Pokazują, jak spotykać się z ludźmi, przełamywać dystans. Bóg patrzy na świat oczami osób z zespołem Downa. Patrzy z bezinteresowną miłością, z radością. Nie kalkuluje. Widzi w każdym z nas arcydzieło. Jest pełen zachwytu, podziwu – dodał.

Po zakończeniu liturgii i wykonaniu wspólnego zdjęcia w bazylice, podopieczni Fundacji „Otwarcie” wraz z rodzinami i przyjaciółmi mieli okazję zwiedzić Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, które mieści się w licheńskiej bazylice. Jutro, 21 marca w Światowym Dniu Zespołu Downa, młodzież z konińskiej fundacji wcielą się w rolę kelnerów w restauracjach „Pepe Nero” i „Tutti Santi”.

 

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole