Sołectwa się rozwijają. Nowe place zabaw w gminie Wierzbinek
Materiał promocyjny

Gmina Wierzbinek zrealizuje w tym roku kolejne inwestycje rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu powstaną dwa nowe place zabaw – w Chlebowie oraz w Tomisławicach.
Pierwszy z nich powstanie w sołectwie Wierzbinek, w miejscowości Chlebowo. – Mieszkańcy od kilku lat wnioskowali o to, ze względu na powstające tam nowe zabudowania mieszkalne, żeby w tamtej części sołectwa powstał plac zabawa – wyjaśnia Paweł Szczepankiewicz, wójt gminy Wierzbinek. – Udało nam się pozyskać środki z programu „Pięknieje wielkopolska wieś” i podpisaliśmy umowę z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na dofinansowanie w wysokości 70 tysięcy złotych na plac zabaw w Chlebowie – dodaje.
Również mieszkańcy sołectwa Tomisławice mogą cieszyć się z pozytywnej decyzji dotyczącej drugiego wniosku o dofinansowanie. Kilka lat temu w wyniku działalności odkrywki węgla brunatnego Tomisławice został zlikwidowany plac zabaw przy tamtejszej szkole. – Mieszkańcy wnioskowali o to, aby powstał nowy plac w innym miejscu. Udało się znaleźć odpowiedni grunt i jeszcze w tym roku w sołectwie Tomisławice powstanie nowy plac dla dzieci – informuje wójt.
Obie inwestycje mają zostać zrealizowane do końca października. – Te place zabaw cieszą się dużą popularnością w gminie. Rodzice mają blisko, dzieci się bawią. Staramy się więc, aby w ramach różnych programów zrealizować jak najwięcej inwestycji w poszczególnych sołectwach – podkreśla Paweł Szczepankiewicz.
Wójt przypomina, że w ostatnich latach gmina skutecznie sięga po środki zewnętrzne, dzięki którym sołectwa zyskują nowe miejsca integracji i rekreacji. – Już kilkanaście sołectw otrzymało dofinansowanie na plac zabawa, siłownię zewnętrzną, doposażaliśmy świetlice czy remizy, budowaliśmy wiaty, jak w zeszłym roku w Sadlnie i w Starej Rudzie. Dzięki temu nasze wioski stają się piękniejsze – dodaje.
Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!





