Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSpokojne rozpoczęcie tygodnia. Zaduszkowa oktawa trwa

Spokojne rozpoczęcie tygodnia. Zaduszkowa oktawa trwa

Dodano:
Spokojne rozpoczęcie tygodnia. Zaduszkowa oktawa trwa
dyżur

Jesteśmy nadal w okresie zaduszkowej refleksji, a listopadowa pogoda zachęca do chwil zadumy. W miniony wieczór nawet w Polsce można było podziwiać piękną zorzę.

Jeśli jesteście podróżujący po Koninie, prosimy o ostrożność na Trasie Bursztynowej, gdzie trwają remonty. Termin zakończenia prac został przesunięty na 20 listopada. W najbliższych tygodniach ruch na trasie Bursztynowej będzie nadal zwężony do jednego pasa w każdym kierunku, a droga pieszo-rowerowa od strony wschodniej (od Starego Miasta do Konina) pozostaje zamknięta.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Wyzyskowi Środowiska podczas wojen i konfliktów zbrojnych. To istotne święto, które przypomina nam, że w czasie wojen cierpią nie tylko ludzie, ale także nasze środowisko przyrodnicze. Konflikty zbrojne mają długotrwałe i negatywne skutki dla natury, dlatego warto rozważyć sposoby minimalizacji wpływu wojen na ekosystemy.

Jeśli poszukujecie ciekawego sposobu na spędzenie popołudnia, mamy dla Was propozycję. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie w konińskiej bibliotece, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00. Tematem tego wydarzenia będzie historia polskich Tatarów, często nieodkryta część naszego dziedzictwa kulturowego. To doskonała okazja, aby poznać bliżej historię i tradycje Tatarów w Polsce. Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Dżenneta Bogdanowicz, polska Tatarka i właścicielka restauracji "Tatarska Jurta" w Kruszynianach. Jest nie tylko ambasadorką kultury i tradycji kulinarnej Tatarów w Polsce i Europie, ale także mistrzynią pierekaczewnika. Jej specjały miały okazję kosztować nawet samego króla Wielkiej Brytanii, Karola III, jeszcze kiedy był księciem Walii i odwiedził Kruszyniany. Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza na to fascynujące spotkanie, które otworzy przed nami nieznane dotąd zakątki polskiej historii i kultury. 

Jeżeli macie jakieś pytania, sugestie lub chcielibyście zgłosić jakąś sprawę, polecam kontakt przez profil na FB, WhatsApp, redakcja@portal.lm.pl oraz pod numerem telefonu 535 990 026. 

Na zachętę zdjęcie z końcówki lata. :) 

 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole