Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSpotkanie z cyklu "Konin lubi książki", tym razem z Tomaszem Sekielskim

Spotkanie z cyklu "Konin lubi książki", tym razem z Tomaszem Sekielskim

Dodano:
Spotkanie z cyklu "Konin lubi książki", tym razem z Tomaszem Sekielskim

„Konin lubi książki” i kolejna odsłona projektu KBO, tym razem z Tomaszem Sekielskim.

Spotkanie autorskie odbyło się w minioną środę w Koniński Dom Kultury, a organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. To kolejna odsłona cyklu "Konin lubi książki", czyli projektu autorstwa Moniki Kosińskiej w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tomasz Sekielski - dziennikarz, twórca filmów dokumentalnych i prozaik. Autor reportaży i powieściowych z gatunku political fiction. Do tych ostatnich należy "Sejf" oraz dwie dalsze części tego cyklu "Obraz kontrolny", "Sejf 3 Gniazdo kruka" oraz thrillery "Zapach suszy" i "Smak suszy". W swoim dorobku ma również książki publicystyczne, między innymi: "Piękna dwudziestoletnia. 12 rozmów o wolnej Polsce".Wraz z bratem, producentem Markiem Sekielskim, stworzył filmy dokumentalne: "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego" o pedofilii w kościele. Jako dziennikarz, publicysta, pracował w radiu, telewizji, obecnie w internecie. Stworzył takie programy jak "Teraz My!", "Czarno na białym," czy "Po prostu". W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. afery Rywina.

Podczas rozmowy, którą przeprowadziła Iwona Krzyżak z portalu LM.pl oraz aktywna publiczność, gość dużo mówił o obecnej sytuacji w Polsce. Wyraził zaniepokojenie kiepskim poziomem tzw. klasy politycznej po wszystkich stronach. Dlatego penetruje inne obszary życia, a ucieczką jest pisanie książek z gatunku political fiction. Ponadto odpowiadając na pytania publiczności, gość opowiedział o niełatwej walce z otyłością, którą cały czas toczy oraz o rodzinie, która go wspiera we wszystkich działaniach, które podejmuje zwłaszcza w zakresie tropienia nieprawidłowości w życiu publicznym.

Spotkanie z cyklu
Spotkanie z cyklu
Spotkanie z cyklu
Spotkanie z cyklu
Spotkanie z cyklu
Spotkanie z cyklu
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole