Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSpotkanie z magistratem. Co dalej ze schroniskiem dla zwierząt?

Spotkanie z magistratem. Co dalej ze schroniskiem dla zwierząt?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Spotkanie z magistratem. Co dalej ze schroniskiem dla zwierząt?
pomoc

Mają zrobić wszystko, żeby więcej nie doszło do takich sytuacji – mówi po spotkaniu z przedstawicielami magistratu Marzena Giantsios, kierowniczka schroniska dla bezdomnych zwierząt w Koninie.  

Ubiegłotygodniowa ulewa doprowadziła do kryzysowej sytuacji w schronisku przy ul. Gajowej. Zalane boksy, przemoczone psy i pracownicy brodzący po kostki w wodzie, usiłujący odgarniać ją łopatami.

– To wszystko się po prostu wali. Łatam jedną dziurę, powstaje druga, my nie mamy już siły – podkreślała krótko po zalaniu placówki Marzena Giantsios.

Kierownictwo schroniska spotkało się w tej sprawie z przedstawicielami miasta. Marzena Giantsios zapowiedziała, że jeżeli nic się nie zmieni to Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami za półtora roku nie będzie ubiegało się o dalsze prowadzenie placówki.

– Obiecano nam, że przyjadą ludzie, którzy mają coś zrobić, żeby poprawić warunki. Być może wykopią jakiś rów melioracyjny, żeby nas nie zalewało – mówi Marzena Giantsios.

Do zarządu głównego TOZ ma zostać wysłany również projekt budowy schroniska, który powinien być zmodyfikowany i zgodny z obowiązującymi wymogami. Kolejne spotkanie z miastem zaplanowano na przyszły tydzień.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole