Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSpoty dla hulajnóg elektrycznych. Skończą się problemy z parkowaniem?

Spoty dla hulajnóg elektrycznych. Skończą się problemy z parkowaniem?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Spoty dla hulajnóg elektrycznych. Skończą się problemy z parkowaniem?
komunikacja

Jest szansa na rozwiązanie hulajnogowego bałaganu. Mają powstać specjalne strefy parkowania, tzw. spoty. – Zarząd Dróg Miejskich szykuje przetarg na wymalowanie takich miejsc – informuje Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

W ubiegłym roku informowaliśmy o problemach z parkowaniem hulajnóg elektrycznych, które stały się jednym z ulubionych środków transportu koninian. Przedstawiciel firmy Bolt podkreślał wówczas, że sytuacja porzucanych byle gdzie jednośladów jest monitorowana.

– Niezaburzony krajobraz miejski jest naszym priorytetem – mówił Bartosz Małecki.

Na fanpage’u Rowerowy Konin pojawił się post dotyczący specjalnych parkingów dla hulajnóg elektrycznych i rowerów w Poznaniu. Wtedy okazało się, że będą one nie tylko w stolicy Wielkopolski.

– U nas też powstaną. ZDM szykuje przetarg na wymalowanie takich miejsc. Uzgodniliśmy to z Boltem wcześniej niż Poznań – skomentował Paweł Adamów.

Niedługo potem na oficjalnej stronie miasta poinformowano, że zastępca prezydenta podczas spotkania online z firmą Bolt ustalił, że ZDM w porozumieniu z operatorem zaproponuje miastu wybór lokalizacji. Póki co nie wiadomo ile ich będzie, ale wiadomo, że parkingi (spoty) zostaną wpisane na mapę operacyjną i będą widoczne w systemie. Przy okazji okazało się, że w nowym sezonie strefa zasięgu hulajnóg została rozszerzona o Chorzeń i oprócz ul. Spółdzielców obejmie ulice do niej przylegające.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole