Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSprawa podnośnika koszowego trafiła do… Sejmu. Poseł apeluje do komendantów

Sprawa podnośnika koszowego trafiła do… Sejmu. Poseł apeluje do komendantów

Dodano: , Żródło: LM.pl
Sprawa podnośnika koszowego trafiła do… Sejmu. Poseł apeluje do komendantów
Turek

Dyskusja wokół przekazania podnośnika koszowego z PSP w Turku wyszła już poza lokalne środowisko i trafiła do… Sejmu. We wtorek sprawę tę poruszył poseł Lewicy Tadeusz Tomaszewski.

Przypomnijmy, w Turku trwa akcja zbierania podpisów pod petycją do komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Mieszkańcy protestują przeciwko planom przekazania do OSP Władysławów wozu z podnośnikiem koszowym. W poniedziałek głos w tej sprawie zabrali burmistrz Turku Romuald Antosik oraz poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Kołodziejczak. Piotr Pietrucha, komendant PSP, mówi, że decyzji jeszcze nie ma, a o sprzęt starają się nie tylko druhowie z OSP Władysławów i OSP Turek, ale również OSP Tuliszków.

Sprawą zainteresował się również poseł Lewicy Tadeusz Tomaszewski. We wtorek wygłosił w tym temacie oświadczenie podczas posiedzenia Sejmu. – Przypominam komendantowi głównemu, komendantom wojewódzkim i powiatowym PSP, że zgodnie z ustawą sprzęt w dobrym stanie, a zbędny w PSP, przekazuje się do OSP po zasięgnięciu opinii oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Tą drogę należy wykorzystać – powiedział.

Podkreślił również, że do zakupu podnośnika dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku dołożyły się miasto Turek i miejska spółka – PGKiM. – Nieładnie więc panowie komendanci, że nie macie pamięci historycznej, mówiącej o tym, kto dokładał się do tego podnośnika – ocenił Tadeusz Tomaszewski.

Przypomnijmy, że we wtorek oświadczenie ws. podnośnika wydał również zarząd OSP Władysławów. Druhowie protestują w nim przeciwko szkalowaniu ich jednostki i upolitycznianiu decyzji.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole