Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSprzedaj i kup używane książki. Kiermasz w konińskiej galerii

Sprzedaj i kup używane książki. Kiermasz w konińskiej galerii

Dodano: , Żródło: LM.pl
Sprzedaj i kup używane książki. Kiermasz w konińskiej galerii
akcja

Zastanawiasz się co zrobić z przeczytanymi już książkami? Daj im drugie życie! Przyjdź jutro do Galerii nad Jeziorem w Koninie i je sprzedaj.

Kiermasz książek używanych odbędzie się w piątek (14 czerwca) od godz. 15:00 do 19:00.

- Będą przygotowane stoły, na których uczestnicy będą mogli rozłożyć swoje książki na sprzedaż. Ich liczba jest ograniczona, ale można przynieść swój stolik turystyczny – mówi Elżbieta Cipcer z Galerii nad Jeziorem. – Stoisko będzie miała też nasza księgarnia, która wystawi książki outletowe – dodaje.

Pomysłodawcą kiermaszu jest konińska biblioteka.

- Najważniejszą bohaterką tego wydarzenia jest książka używana, która została przeczytana, stoi na półce i być może trafiłaby na makulaturę. Nie chcemy jej śmierci. Chcemy jej drugiego, trzeciego, czwartego życia – mówi Damian Kruczkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. – W galerii są przestrzenie do tego, żeby przynieść książki, sprzedać i zarobić kilka groszy. Może pojawią się kolekcjonerzy, którzy znajdą coś dla siebie. Z naszej strony będziemy oferować książki o tematyce dziecięcej. Można więc przyjść z pociechami i uczyć je od małego rynku wtórnego, ekologii. Zachęcamy, żeby jedne książki sprzedawać, a inne kupować - dodaje.

MBP ma cel, na który przeznaczy pieniądze zebrane podczas kiermaszu. Zamierza je spożytkować na doposażenie biblioteki w Domu Seniora przy ul. Magnetytowej, która lada dzień ma zostać otwarta. Książnica planuje też już tradycyjne kiermasze wakacyjne przy ul. Dworcowej.

Sprzedaj i kup używane książki. Kiermasz w konińskiej galerii
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole