Skocz do zawartości
LM.plWiadomościStare Miasto. Co dalej z inwestycją Hillwood? Na budowie niewiele się dzieje

Stare Miasto. Co dalej z inwestycją Hillwood? Na budowie niewiele się dzieje

Dodano: , Żródło: LM.pl
Stare Miasto. Co dalej z inwestycją Hillwood? Na budowie niewiele się dzieje
Stare Miasto

Czy w gminie Stare Miasto powstanie zakładany park magazynowy? Krążące plotki o wstrzymaniu inwestycji dementuje Hillwood Polska. – Plan jest realizowany zgodnie z założeniami – mówi Marta Kołodziejska, Marketing & Communications Manager.

W grudniu zeszłego roku Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście. W kwietniu teren budowy został wyrównany i od tego czasu… cisza. Przez kolejne niemal trzy miesiące na działce niewiele się działo. W Internecie zaczęły pojawiać się zaś informacje, że firma budowę wstrzymała lub nawet się z niej wycofała.

O sytuację zapytaliśmy samego inwestora. Powyższych informacji nie potwierdza Marta Kołodziejska, Marketing & Communications Manager Hillwood Polska. – Inwestycja jest na etapie prac poprzedzających etap budowy kubaturowej. Hillwood pracuje nad dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia budowy infrastruktury sieciowej. Plan jest realizowany zgodnie z założeniami.

Docelowo na działce o powierzchni 137 hektarów postawione mają zostać budynki logistyczno-magazynowe o łącznej powierzchni 600 tys. m2 o wysokości aż do 40 m. Magazyny mają spełniać wymagania zarówno firm logistycznych, jak i produkcyjnych.

fot. Hillwood Polska

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole