Skocz do zawartości
LM.plWiadomościStare Miasto. Nowy samochód dla OSP Rumin

Stare Miasto. Nowy samochód dla OSP Rumin

Dodano: , Aktualizacja:
Stare Miasto. Nowy samochód dla OSP Rumin

Sami zbierali pieniądze, dołożyła gmina, wspomógł Fundusz Sołecki i jest. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruminie wzbogaciła się o nowy pojazd, który ułatwi druhom ochotnikom akcje ratownicze.

Pojazd trafił do OSP w Ruminie podczas obchodów Dnia Strażaka. Kosztował 300 tysięcy złotych. Zakup był możliwy dzięki dotacji udzielonej przez gminę Stare Miasto i pieniądzom zebranym przez strażaków. Rumińscy ochotnicy nie oglądali się na innych i zbierali fundusze poprzez organizację festynu rodzinnego, zabawę fantową, kwestę internetową czy zbiórkę złomu. W sumie zdeterminowanym strażakom udało się zebrać około 25 tys. złotych.

- Cieszę się, że kolejna potrzeba dla straży została zrealizowana. Nowy wóz strażacki poprawi bezpieczeństwo na terenie gminy, ale także przyczyni się do rozwoju jednostki OSP Rumin. Jestem pełen podziwu dla determinacji strażaków ochotników, ich pomysłów i inicjatyw pozyskiwania funduszy na zakup nowego auta – podkreśla wójt gminy Dariusz Puchała. Do zakupu wozu dołożyli się również mieszkańcy sołectwa Rumin. Przeznaczyli oni na ten cel 50 000 zł z Funduszu sołeckiego. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco zastąpił wysłużone 41 letnie auto jednostki. -Działania jednostki są nie tylko godne podziwu, ale także naśladowania. Serdecznie gratuluje wyniku zbiórki, ale także poparcia społecznego. Działania strażaków z Rumina przyniosły nie tylko zamierzony cel, ale także promocję jednostki i gminy w całej Polsce – podsumowuje przewodnicząca rady gminy Halina Turajska.

Czytaj więcej na temat:stare miasto, strażacy , nowy woz
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole