Skocz do zawartości
LM.plWiadomościStare Miasto. Więcej za śmieci, ale i tak taniej niż u sąsiadów

Stare Miasto. Więcej za śmieci, ale i tak taniej niż u sąsiadów

Dodano:
Stare Miasto. Więcej za śmieci, ale i tak taniej niż u sąsiadów

O 3,50 zł więcej za segregowane odpady zapłacą mieszkańcy gminy. Taką decyzję podjęli jednogłośnie i bez większych dyskusji radni. Bez podwyżki system śmieciowy w przyszłym roku przestałby się bilansować – wynika z przedstawionych na sesji wyliczeń.

Od nowego roku w gminie Stare Miasto za śmieci segregowane trzeba będzie zapłacić 19,50 zł od osoby. Wzrośnie również opłata dla tych, którzy nie wywiązują się z  obowiązku i nie segregują odpadów. Teraz wynosi ona 64 zł na miesiąc od osoby, po 1 stycznia będzie to 78 zł. Jak tłumaczył podczas sesji wice wójt Janusz Frysiak, podwyżki wynikają wprost z rozstrzygnięcia przetargu, do którego zgłosiła się tylko jedna firma. Było to już trzecie podejście gminy do śmieciowego tematu.

- Pierwszy przetarg nie wyszedł, do drugiego nikt się nie zgłosił, dopiero za trzecim razem się udało. Zrobiliśmy wszystko, aby podwyżki były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców i tak po ich wprowadzeniu będziemy mieli jedne z najniższych stawek w powiecie – tłumaczył.

Radny Waldemar Lewandowski dodał, że nawet gminy, w których odbiorem i zagospodarowaniem odpadów zajmują się samorządowe spółki, mają wyższe opłaty niż te, jakie po podwyżkach będą obowiązywać w Starym Mieście.

Czytaj więcej na temat:stare miasto, sesja , podwyżki, śmieci
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole