Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościStrażacy w akcji! Dwa pożary mieszkań jednego dnia

Strażacy w akcji! Dwa pożary mieszkań jednego dnia

Dodano:
Strażacy w akcji! Dwa pożary mieszkań jednego dnia

Konińscy strażacy mieli wczoraj ręce pełne roboty. Doszło do dwóch pożarów, w których ucierpiały dwie osoby.

Po godz. 1:00 w nocy z soboty na niedzielę ogień pojawił się na czwartym piętrze w jednym z bloków przy ul. Kleczewskiej. Na miejscu pojawili się strażacy.

- Stwierdzono dym wydobywający się przez uchylone drzwi mieszkania, natomiast wewnątrz widoczne były płomienie. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do mieszkania, w którym znajdowała się kobieta. Ratownicy natychmiast ewakuowali poszkodowaną w bezpieczne miejsce oraz udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta następnie została przekazana przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Kolejny pożar wybuchł w niedzielę krótko przed godz. 22:00, tym razem w bloku przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce weszli do zadymionego mieszkania. Udzielili pomocy mężczyźnie, a następnie przekazali go zespołowi karetki pogotowia. Zabezpieczeni w sprzęt ochronny strażacy weszli do pomieszczenia, gdzie stwierdzili przypaloną potrawę na kuchni gazowej.

 

Fot. OSP Chorzeń

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole