Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSzczoteczka soniczna, czyli doskonała higiena jamy ustnej dla każdego

Szczoteczka soniczna, czyli doskonała higiena jamy ustnej dla każdego

Materiał promocyjny

Dodano:
Szczoteczka soniczna, czyli doskonała higiena jamy ustnej dla każdego
Materiał promocyjny

Szczoteczki soniczne od dłuższego czasu są uznawane za najlepsze rozwiązania do codziennej higieny jamy ustnej. Na całym świecie funkcjonuje przekonanie, że jeszcze nie wynaleziono nic lepszego do mycia zębów i pielęgnacji dziąseł. Soniczna szczoteczka to skuteczny sposób na zapobieganie próchnicy i występowanie chorób przyzębia. Dociera do trudno dostępnych miejsc. Mniej lub bardziej zaawansowane modele sprawiają, że wizyty w gabinecie stomatologicznym stają się przyjemne. Dowiedz się, dlaczego szczoteczka soniczna to produkt idealny dla Ciebie. 

  1. Szczoteczka manualna czy szczoteczka soniczna?
  2. W trosce o higienę jamy ustnej. Dlaczego warto mieć szczoteczkę soniczną?
  3. Szczoteczki elektryczne czy szczoteczki soniczne?

Nie jest żadną tajemnicą, że nawet w XXI wieku ludzi atakuje próchnica. Niestety, ubytki w zębach ma nawet młode pokolenie. Brak uzębienia w tak wczesnym okresie życia ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci i młodzieży. Nie inaczej jest w przypadku osób pełnoletnich. Produktem, przyczyni się do likwidacji płytki nazębnej, jest szczoteczka soniczna. W wyborze szczoteczki sonicznej mogą Państwo kierować się renomą marki, cechami produktu i jego ceną. Przykładem innowacyjnego produktu do higieny w jamie ustnej szczoteczka soniczna Oral-B. Dzięki niej czyszczenie zębów jest łatwiejsze, a poza tym już po pierwszym użyciu można poczuć satysfakcjonujące rezultaty. Amerykańska firma może spełnić marzenie o posiadaniu pięknego uśmiechu. Skutecznie wyczyści przestrzenie międzyzębowe, przyczyni się do zapobiegania powstawania kamienia nazębnego, usunie osad. Szczoteczkę wyposażono w czujnik, który sygnalizuje prawidłowy czas mycia zębów. Co ważne, zapasowe końcówki są w cenie przyjaznej dla kieszeni. Jeśli chodzi o najmłodszych, na rynku dostępna jest też szczoteczka soniczna dla dzieci. 

Szczoteczka manualna czy szczoteczka soniczna?

Wiele osób nadal korzysta ze standardowych szczoteczek do zębów. Nie zapewnią one jednak takich efektów jak szczoteczki soniczne. Po prostu zwykłą szczoteczką nikt nie będzie w stanie osiągnąć aż tyle tysięcy obrotów. Nie da się też za jej pomocą dotrzeć do miejsc podatnych na próchnicę. Co istotne, taką szczoteczkę trzeba wymieniać co jakiś czas. Jeśli jest ona plastikowa, to generowane są odpady z plastiku. Osobom, którym zależy na ochronie środowiska naturalnego, nawet z tego powodu bardziej do gustu przypadnie soniczna szczoteczka do zębów. Tak więc zwykła szczoteczka prędzej czy później przejdzie do historii. 

W trosce o higienę jamy ustnej. Dlaczego warto mieć szczoteczkę soniczną?

Prawie każdy lekarz stomatolog poleca swoim pacjentom szczoteczki soniczne. W grę wchodzą również szczoteczki elektryczne. Chodzi o to, że nie każdy prawidłowo myje zęby przy użyciu zwykłej szczoteczki. Zła technika mycia zębów po jakimś czasie przejawia się, jeśli nie chorobami dziąseł, to próchnicą. Ta choroba jest niebezpieczna dla zdrowia z tego powodu, że zepsute zęby stanowią coś w rodzaju otwartych wrót dla drobnoustrojów chorobotwórczych. jeśli zęby nie są leczone, to bakterie mogą przedostać się do organizmu i wywołać poważne choroby. Przykładem jest zapalenie mięśnia sercowego. 

Szczoteczki elektryczne czy szczoteczki soniczne?

Szczoteczka elektryczna to poprzedniczka szczoteczki sonicznej. Pierwsza taka szczoteczka powstała z myślą o wspieraniu funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Mogą Państwo osobiście sprawdzić, jak współcześnie prezentuje się najlepsza szczoteczka elektryczna i osobiście zdecydować, którą szczoteczkę Państwo chcą mieć u siebie w domu. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole