Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSzymek kontra codzienność. Ruszyła zbiórka pieniędzy na operacje 5-latka!

Szymek kontra codzienność. Ruszyła zbiórka pieniędzy na operacje 5-latka!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Szymek kontra codzienność. Ruszyła zbiórka pieniędzy na operacje 5-latka!

Ponad 700 tys. zł będą kosztowały dwie operacje 5-letniego Szymona Mizerskiego z Konina. Ruszyła internetowa zbiórka!

Szymon, który miał urodzić się zdrowy, przyszedł na świat z wieloma wadami wrodzonymi. Chłopiec ma nieoperacyjną wadę serca, która jest pod kontrolą lekarzy. Maluch ma też wadę oskrzeli i tę, którą widać na pierwszy rzut oka – brak kości promieniowych w obu rękach, a w prawej ponadto brak kciuka. Po kilku operacjach i wielu konsultacjach z lekarzami, 5-latek ma nadal prolemy z codziennymi czynnościami.

- Z samodzielnym ubieraniem się, spożywaniem posiłków, prawidłowym chwytaniem większych i cięższych przedmiotów. Szymek używa chwytu pęsetowego - słabego i nieprecyzyjnego. Dłonie wciąż są mocno odwiedzione, co jeszcze bardziej utrudnia każdą czynność, a nawet zabawę – podkreślają rodzice chłopca. - Perspektywy na w miarę normalne funkcjonowanie w dalszym życiu, nie napawają optymizmem. Dowiedzieliśmy się, że istnieje jednak niezwykła i niepowtarzalna szansa znaczącej poprawy losu naszego dziecka!

Szansą dla Szymka jest operacja w Paley Institute European w Warszawie. Chłopiec może odzyskać 90% sprawności dłoni! Problemem są jednak pieniądze. Potrzeba ponad 700 tys. zł. Do tej pory na rzecz 5-latka, jeszcze przed otrzymaniem przez rodziców kosztorysu operacji, były zbierane nakrętki. To jednak ciągle za mało. Stąd zbiórka na platformie siepomaga.pl (link TUTAJ).

- W imieniu naszego synka i własnym zwracamy się z apelem o odruch serca oraz przekazanie na poczet operacji choćby drobnej kwoty, która stanowiłaby cegiełkę do uzbierania tak wielkiej sumy. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że będziemy zmuszeni prosić kogokolwiek o pomoc finansową. Jednak dla dobra naszego dziecka czynimy to teraz, mając iskierkę nadziei na odmianę jego losu, za który czujemy się odpowiedzialni. Nie możemy pozostać bierni i skazywać naszego synka na coraz bardziej utrudniające życie kalectwo – apelują rodzice.

Póki co na koncie Szymka są niespełna 3 tys. zł. Do celu jeszcze bardzo daleko. Wesprzeć 5-latka można również w mediach społecznościowych, gdzie działa strona „Licytacje na Szymka operacje”. Zmagania chłopca można natomiast obserwować na „Szymek kontra Codzienność”.

 

fot. siepomaga.pl

Szymek kontra codzienność. Ruszyła zbiórka pieniędzy na operacje 5-latka!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole