Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTajemnice Konina. Odkrycie historycznej centrali telefonicznej w SP1

Tajemnice Konina. Odkrycie historycznej centrali telefonicznej w SP1

Dodano:
Tajemnice Konina. Odkrycie historycznej centrali telefonicznej w SP1
Historia

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koninie podzieliło się niecodziennym znaleziskiem. - Ostatnio mieliśmy przyjemność brania udziału w ratowaniu historycznego dziedzictwa naszego miasta – czytamy na stronie MCZK.

W podziemiach Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie natrafiono na prawdziwy skarb  – łącznicę telefoniczną przeznaczoną do łączności kablowej międzymiastowej. Biorąc pod uwagę lokalizację centrali oraz specyfikę instalacji, można przypuszczać, że w przeszłości mogła pelnić różne funkcje. Niezwykłe znalezisko zostało przekazane do Muzeum Okręgowego w Koninie. Tam zostanie poddane specjalistycznej restauracji oraz oczyszczeniu. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie można je podziwiać jako jeden z eksponatów prezentujących bogatą historię naszego miasta.

Przy okazji zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Konina oraz osób, które mogą znać historię tej centrali: jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje na jej temat, prosimy o kontakt z muzeum. Niech to odkrycie będzie kolejnym dowodem na to, że historia naszego miasta jest pełna niespodzianek i wciąż potrafi nas zaskakiwać.

Fot. FB MCZK w Koninie 

Tajemnice Konina. Odkrycie historycznej centrali telefonicznej w SP1
Tajemnice Konina. Odkrycie historycznej centrali telefonicznej w SP1
Tajemnice Konina. Odkrycie historycznej centrali telefonicznej w SP1
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole