Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTakie święto w poniedziałek? Toż to czysty absurd!

Takie święto w poniedziałek? Toż to czysty absurd!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Takie święto w poniedziałek? Toż to czysty absurd!
dyżur

„Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy” – cytatem z kultowego „Rejsu” rozpoczynamy kolejny listopadowy tydzień. A dlaczego tak? Bo dzisiaj Dzień Absurdu!

Pierwszy śnieg w tym sezonie rozbudził wczoraj wyobraźnię koninian. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmów, których autorzy wyraźnie cieszyli się na biały puch. Marzenia o lepieniu bałwana i jeździe na sankach brutalnie zniszczył deszcz. Dzisiaj znowu będzie mokro i o śniegu w prognozach mowy nie ma. Temperatura za to oscylować będzie w granicach 8 – 9 stopni Celsjusza (więcej w zakładce Pogoda na LM.pl).

Przy takiej, zapowiadającej zbliżającą się zimę pogodzie, dowiecie się już dzisiaj jak będzie wyglądała świąteczna zbiórka Banku Żywności w Koninie. Poza tym na portalu przeczytacie o tym, czy po nowym roku będziemy mogli nadal jeździć Trasą Warszawską. A jak już jesteśmy przy tematach drogowych to nadal musicie uważać na Trasie Bursztynowej, gdzie prowadzony jest remont i na ul. Jana Pawła II, gdzie trwa przebudowa drogi. Poza tym mokro i niebezpiecznie, więc noga z gazu!

O godz. 20:00 w konińskim „Heliosie” czeka na Was kolejne „Kino Konesera” i tym razem film pt. „Osobliwości Sycylijskie”. Obraz opowiada o włoskim dramaturgu, który przypadkiem trafia na dwóch grabarzy prowadzących lokalną amatorską trupę teatralną. Czyż wybranie się na ten film to nie doskonały pomysł na uczczenie Dnia Absurdu? Jeśli nie macie ochoty to wróćcie do starych, dobrych polskich filmów jak wspomniany na początku „Rejs” Marka Piwowskiego, „Miś” Stanisława Barei, czy „Dzień świra” Marka Koterskiego. Który z nich jest Waszym ulubionym? Piszcie w komentarzach! Mnie jest ciężko wskazać faworyta, ale na dobry poranek podrzucam Wam fragment kultowego „Misia”.

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek, albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e-mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole