Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTransformacja firm z Wielkopolski Wschodniej staje się faktem! Jak pozyskać na ten cel dofinansowanie?

Transformacja firm z Wielkopolski Wschodniej staje się faktem! Jak pozyskać na ten cel dofinansowanie?

Materiał promocyjny

Dodano:
Transformacja firm z Wielkopolski Wschodniej staje się faktem!  Jak pozyskać na ten cel dofinansowanie?
Materiał promocyjny

O tym, jakie działania można sfinansować w ramach tego naboru, a także jak prawidłowo złożyć wniosek i jakie kryteria wyboru będą brane pod uwagę, przedsiębiorcy dowiedzą się 27 czerwca

Jesteśmy świadkami wielkich zmian w subregionie konińskim. Do Wielkopolski Wschodniej napływają środki na wsparcie samorządów, uczelni, organizacji pozarządowych, różnego rodzaju instytucji, a także dla firm. Przedsiębiorcy z miast i gmin okolic Konina, Koła, Turku i Słupcy mogą liczyć na duże wsparcie z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Pieniądze pomogą stworzyć zrównoważoną, niskoemisyjną i konkurencyjną gospodarkę w naszym subregionie. To szansa, aby firmy zlokalizowane na terenach przechodzących obecnie proces transformacji energetycznej zbudowały przewagę konkurencyjną. Aby z niej skorzystać, wystarczy sięgnąć po dotację.

Nabór na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw i upowszechnienie GOZ

Do 16 sierpnia trwa konkurs skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw planujących inwestycje na terenie Wielkopolski Wschodniej. Wsparciem objęte zostaną projekty podnoszące efektywność energetyczną oraz wdrażające model gospodarki obiegu zamkniętego w przedsiębiorstwie.

W naborze przedsiębiorstwa z terenu miasta Konina oraz powiatów: konińskiego, słupeckiego, kolskiego i tureckiego mogą wnioskować o dofinansowanie nawet do 70% kosztów inwestycji w:

  • modyfikację procesów technologicznych polegającą na: przebudowie linii produkcyjnych, zastosowaniu energooszczędnych technologii produkcji, technologii odzysku energii, w tym wykorzystanie energii ciepła odpadowego, a także inwestycje w systemy zarządzania energią;
  • termomodernizację budynków produkcyjnych lub/i usługowych;
  • zmniejszenie zasobo- i materiałochłonności procesów produkcyjnych i logistycznych poprzez wdrażanie, modyfikacje procesów technologicznych oraz zmniejszenie ilości powstających odpadów i/lub ich ponowne wykorzystanie w przedsiębiorstwie.

Dodatkowe elementy finansowania

Ważnym elementem uzupełniającym projektów będzie możliwość sfinansowania instalacji wytwarzania OZE oraz niezbędnych kompetencji pracowników i kadry kierowniczej na potrzeby realizowanego projektu, a także doradczych usług proinnowacyjnych i prorozwojowych w zakresie zielonej transformacji przedsiębiorstwa.

Jak złożyć wniosek? Bezpłatne szkolenie

O tym, jakie działania można sfinansować w ramach tego naboru, a także jak prawidłowo złożyć wniosek i jakie kryteria wyboru będą brane pod uwagę, przedsiębiorcy dowiedzą się 27 czerwca podczas bezpłatnego szkolenia w Dworze Biesiadnym w Koninie, przy ul. Jana Pawła II 104. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem, pamiętaj aby dokonać zgłoszenia i zaplanować spotkanie w swoim kalendarzu. Obowiązują zapisy! Więcej szczegółów o szkoleniu znajdziesz na stronie internetowej: https://arrtransformacja.org.pl/szkolenie-dla-potencjalnych-beneficjentow-dzialania-10-2-2/

Więcej informacji o przyszłych naborach w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji znajdziesz na:

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole