Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTrzecia Droga z priorytetami dla Konina: infrastruktura, odpady i więcej

Trzecia Droga z priorytetami dla Konina: infrastruktura, odpady i więcej

Dodano:
Trzecia Droga z priorytetami dla Konina: infrastruktura, odpady i więcej
wybory

Konferencja prasowa kandydatów z listy Trzeciej Drogi w Koninie.

W konińskim parku odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli listy wyborczej Trzeciej Drogi do Sejmu. W trakcie spotkania poruszono wiele kluczowych zagadnień dotyczących przyszłości subregionu konińskiego.

Infrastruktura na czele priorytetów

Posłanka Polski 2050, Paulina Hennig-Kloska podkreśliła potrzebę intensywnych prac nad poprawą infrastruktury w regionie, zwracając uwagę na kluczowy projekt: remont Trasy Warszawskiej. Koszt samego remontu mostu szacowany jest na 70 mln złotych, natomiast całość trasy wymaga inwestycji w wysokości 150 mln złotych. - To inwestycja konieczna z punktu widzenia miasta, subregionu, ale także tranzytu – mówiła Hennig-Kloska.

Edukacja i mieszkalnictwo

Posłanka zwróciła uwagę na konieczność zwiększenia nakładów na edukację oraz mieszkalnictwo. Podkreśliła znaczenie uwolnienia wolnego rynku oraz potencjał budowy miliona mieszkań w ciągu czteroletniej kadencji. W kontekście edukacji zaapelowała o wsparcie i wyposażenie oświaty na miarę współczesnego świata.

Walka z nielegalnymi wysypiskami

Hennig-Kloska odniosła się również do problemu nielegalnych wysypisk odpadów w Koninie, zapowiadając działania na rzecz ich likwidacji oraz powołania specustawy przeciwdziałającej nielegalnym zrzutom odpadów w kraju.

Paweł Adamów o przyszłości po węglu

Paweł Adamów z Polski 2050 podkreślił konieczność tworzenia nowych miejsc pracy w kontekście odejścia od węgla oraz zapewnił o dążeniu do zabezpieczenia Konina w dostawach gazu.

Burmistrz Kleczewa o samorządach i praworządności

Mariusz Musiałowski, burmistrz Kleczewa, podniósł kwestię przestrzegania prawa i poczucia sprawiedliwości w regionie. Wyraził obawy dotyczące pomijania niektórych samorządów w dofinansowaniu z uwagi na ich opozycyjne stanowisko.

Kultura dla wszystkich

Emilia Wasielewska poruszyła temat równości w dostępie do kultury, proponując wprowadzenie bonu kulturalnego dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole