Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTurek. Nowe miejsce dla młodzieży

Turek. Nowe miejsce dla młodzieży

Dodano:
Turek. Nowe miejsce dla młodzieży


W drugiej połowie września otwarty zostanie jedyny w powiecie skatepark z prawdziwego zdarzenia. To wynik kompromisu pomiędzy młodymi ludźmi a magistratem.

Młodzież z Turku już od dawna zabiegała o takie miejsce. Stary skatepark był w złym stanie technicznym. Ostatecznie został zamknięty. Młodzi ludzie zwrócili się wówczas do władz miasta z prośbą o zamontowanie nowych urządzeń. Urzędnicy przeprowadzili konsultacje. Każde urządzenie zostało omówione z młodymi ludźmi.

W rezultacie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji na ponad 400 m2 staną m.in. jumpbox, roll-in, bank ramp, czy wall-ride, funbox z grindboxem 3/3, mini rampa, quarter pipe i barcelona z grindboxem. Korzystać z nich będą mogli amatorzy jazdy na deskorolkach, rolkach i hulajnogach. Wszystkie urządzenia wykonane zostaną w technologii monolitycznej, z betonu zbrojonego stalą, co ma zapobiec ich szybkiej degradacji. Skatepark będzie monitorowany i dobrze oświetlony. Inwestycja pochłonie ponad milion złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Fot. Miasto Turek

Turek. Nowe miejsce dla młodzieży
Turek. Nowe miejsce dla młodzieży
Turek. Nowe miejsce dla młodzieży
Czytaj więcej na temat:turek, skatepark, inwestycja w mlodych
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole