Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTytuł honorowy za aktywność na starówce

Tytuł honorowy za aktywność na starówce

Dodano:
Tytuł honorowy za aktywność na starówce
Koło

Tutuł honorowy "Zasłużony dla miasta" dla Ryszarda Borysiewicza, prowadzącego od wielu lat klub LOK "Kolska Starówka". O uhonorowanie działacza zawnioskował burmistrz Krzysztof Witkowski, a zaopiniowała komisja honorowa. 

Ryszard Borysiewicz rozpoznawalny jest w Kole z działalności społecznej na rzecz dzieci i młodzieży, zwłaszcza z kolskiej starówki, gdzie mieszkał przeszło 20 lat i zna problemy środowiskowe. W 1994 roku zorganizował radę mieszkańców w tej części miasta, a następnie Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka”. Aktywizował także środowisko emerytów i rencistów. Podczas zagranicznych wyjazdów z zespołem ludowym „Grzegorzewianki” (jako skrzypek) promował Koło i prezentował miejską falgę. Przez 30 lat organizował dla młodych obozy wypoczynkowe, wakacje pod chmurami w Aeroklubie, wyjazdy do Teatru Animacji, rajdy rowerowe, edukacyjne, zawody latawców, dwuboju sportowo/obronnego LOK, a także wyprawy do Sejmu, Senatu, spotkania ze św. Mikołajem, kuligi, zbiórki żywności. Współpracuje z Muzeum Technik Ceramicznych w zakresie edukacji historycznej dotyczącej miasta i ojczyzny. „Kolska Starówka” zaliczana jest według LOK do grona najlepszych tego typu klubów młodzieżowych w kraju.

W głosowaniu 9 radnych było za, 8 przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. Przy takim rozkładzie głosów, wniosek przeszedł i do grona "Zasłużonych dla miasta Koła" dołączył kolejny mieszkaniec. 

Fot. Zdjęcie Ryszarda Borysiewicza pochodzi z minionego wernisażu w Muzeum Technik Ceramicznych, z którym od wielu lat współpracuje Kolska Starówka

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole