Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościUczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”

Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”

Dodano:
Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”
ekologia

fot. ZSEU Żychlin

Uczniowie z Żychlina zdobyli główną nagrodę w XI edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” – „Zielone Przystanki Wielkopolski”.

Celem konkursu, organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego, było promowanie działań proekologicznych. Uczestnicy mieli przygotować rysunek lub grafikę komputerową przedstawiające wizualizację projektu zielonego przystanku. Ponadto uczniowie mieli wskazać proponowaną lokalizację w swoim miejscu zamieszkania wraz z uzasadnieniem wyboru, a także opisać ekologiczne wyposażenie przystanku oraz gatunki i odmiany sadzonek. Nie mogło też zabraknąć przewidywanego kosztorysu projektu.

Tegoroczną edycję wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Zwycięski zespół tworzyli: Maja Kieliszkowska, Mateusz Woźniak oraz Nadia Zamiatowska, pracujący pod opieką Agnieszki Marciniak. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”
Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”
Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”
Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole