Uczniowie ZSEU w Żychlinie wygrali konkurs „Zielone Przystanki Wielkopolski”

fot. ZSEU Żychlin
Uczniowie z Żychlina zdobyli główną nagrodę w XI edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” – „Zielone Przystanki Wielkopolski”.
Celem konkursu, organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego, było promowanie działań proekologicznych. Uczestnicy mieli przygotować rysunek lub grafikę komputerową przedstawiające wizualizację projektu zielonego przystanku. Ponadto uczniowie mieli wskazać proponowaną lokalizację w swoim miejscu zamieszkania wraz z uzasadnieniem wyboru, a także opisać ekologiczne wyposażenie przystanku oraz gatunki i odmiany sadzonek. Nie mogło też zabraknąć przewidywanego kosztorysu projektu.
Tegoroczną edycję wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Zwycięski zespół tworzyli: Maja Kieliszkowska, Mateusz Woźniak oraz Nadia Zamiatowska, pracujący pod opieką Agnieszki Marciniak. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.
Szukasz pracy? Kilkaset aktualnych ofert znajdziesz w naszym serwisie ogłoszeniowym.









