Skocz do zawartości
LM.plWiadomościUderzył w nieoznakowany radiowóz. Zaproponował policjantom łapówkę

Uderzył w nieoznakowany radiowóz. Zaproponował policjantom łapówkę

Dodano: , Żródło: KMP w Koninie
Uderzył w nieoznakowany radiowóz. Zaproponował policjantom łapówkę
policja

Nietrzeźwy 26-letni mieszkaniec powiatu konińskiego z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do kolizji z nieoznakowanym radiowozem. Grozi mu co najmniej 10 lat więzienia.

Do zderzenia samochodu marki BMW z nieoznakowanym radiowozem doszło w rejonie skrzyżowania ul. Przemysłowej z ul. Warszawską w Koninie. Kierowca BMW nie zdążył wyhamować i uderzył w auto, które zatrzymało się na czerwonym świetle. Jak się okazało, 26-letni sprawca kolizji był nietrzeźwy.

- Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód w który uderzył należał do poznańskiej policji. To właśnie funkcjonariusz, który kierował nieoznakowanym radiowozem, wyczuł alkohol od młodego mężczyzny i zatrzymał go – informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Na tym nie koniec kłopotów 26-latka. Kierowca zaproponował policjantowi łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, w tym składania obietnicy wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole