Skocz do zawartości
LM.plWiadomościUważajcie na odgrywających różne role naciągaczy!

Uważajcie na odgrywających różne role naciągaczy!

Dodano:
Uważajcie na odgrywających różne role naciągaczy!
Koło

- Nie dajcie się oszukać – apelowali kolscy policjanci do seniorów. 

W czytelny sposób uświadamiano starszych ludzi, na których żerują odgrywający różne role naciągacze. Niektórym oszustwom być może uda się jeszcze zapobiec. - Nie klikajcie żadnych linków w podesłanych informacjach– apelowano szczególnie do tych, którzy korzystają z internetu i smartfonów.

Podczas debaty o bezpieczeństwie w kolskim starostwie, funkcjonariusze mówili bardzo dobitnie o zagrożeniach czyhających zwłaszcza w internecie oraz ciągle nowych sposobach oszustw. Ostrzegali przed podejrzanymi telefonami i prośbami o pieniądze. Uczulali, aby pod żadnym pozorem na to nie reagować i natychmiast zgłosić na policję. Do licznie przybyłych seniorów z taką prośbą zwrócił się Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Jacek Brzęcki. A na filmie przedstawiono schematy, według których działają oszuści, aby wyłudzić pieniądze.

Natomiast Maciej Rosiak, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, w bezpośredni sposób przybliżył zagadnienia dotyczące praw konsumenckich. Przede wszystkim rozważnego podpisywania różnego rodzaju umów oraz możliwości odstąpienia od nich. Ostrzegał seniorów przed pochopnymi decyzjami i zachęcał do konsultowania tego z rodziną bądź innymi zaufanymi osobami. Powiedział również o tym, jak reagować w przypadku gdy ktoś padnie już ofiarą oszusta. Nie można tego „zamieść pod dywan”, ale natychmiast skontaktować się z policją i rzecznikiem. Być może uda się jeszcze jakoś pomóc.

 

Uważajcie na odgrywających różne role naciągaczy!
Uważajcie na odgrywających różne role naciągaczy!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole