Skocz do zawartości
PILNE

IMGW-PIB: Od godz. 12:00 do 22:00 możliwe burze z gradem. Miejscami silne opady deszczu i porywy wiatru do 60 km/h.

LM.plWiadomościW MZGOK będzie drożej, więc Kazimierz Biskupi podnosi ceny za wywóz śmieci

W MZGOK będzie drożej, więc Kazimierz Biskupi podnosi ceny za wywóz śmieci

Dodano: , Żródło: LM.pl
W MZGOK będzie drożej, więc Kazimierz Biskupi podnosi ceny za wywóz śmieci
Kazimierz Biskupi

O dwa złote gmina Kazimierz Biskupi podniosła ceny za wywóz śmieci. To efekt wyższego cennika zaproponowanego przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

20 zł miesięcznie od osoby za wywóz śmieci segregowanych zapłacą mieszkańcy gminy Kazimierz Biskupi. Taką decyzję podczas ostatniej sesji podjęła Rada Gminy. To wzrost o dwa złote w porównaniu do obecnie obowiązujących stawek. Tak samo wzrośnie opłata dla mieszkańców, którzy kompostują bioodpady – z 17 do 19 zł. Trzynastu obecnych radnych na sesji było za, jeden wstrzymał się od głosu.

Podwyżki to efekt nowego cennika zaproponowanego przez Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Podwyżki są ogromne – jak wyliczała skarbnik Genowefa Miśkiewicz łączy koszt dla gminy wzrośnie po zmianach o 100 tys. zł. Dla przykładu cena za tworzywa sztuczne z 1 zł podwyższona ma zostać do 75 zł za tonę. Kazimierscy radni, podobnie jak ich koledzy m.in. ze Rzgowa, czy Goliny, negatywnie zaopiniowali te zmiany. Niewiele to jednak zmieni. – Nie mamy wpływu na ustalane ceny, bo jesteśmy udziałowcem w znikomym procencie. Głównym udziałowcem jest miasto Konin – tłumaczyła Genowefa Miśkiewicz.

Nowe stawki mają zacząć obowiązywać od grudnia tego roku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole