Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWiadomo już, ile drzew zostanie wyciętych na hałdach pod trasy rowerowe

Wiadomo już, ile drzew zostanie wyciętych na hałdach pod trasy rowerowe

Dodano: , Żródło: LM.pl
Wiadomo już, ile drzew zostanie wyciętych na hałdach pod trasy rowerowe
KBO

W przyszłym roku ma rozpocząć się budowa sieci tras rowerowych i trasy spacerowo-biegowej na konińskich hałdach – informuje radny Bartosz Małaczek (PO). Z tego powodu wyciętych ma być ponad 220 drzew.

O sprawie pisaliśmy już w poprzednich miesiącach. „Głosuj na nowe życie hałd na Zatorzu” to jeden z trzech zwycięskich dużych projektów w ubiegłorocznym głosowaniu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakłada on budowę sieci tras rowerowych (tzw. single track) wraz z trasą spacerowo-biegową. Wyceniono je na niemal milion złotych, a pomysł poparło ponad 2400 głosujących, co było drugim wynikiem wśród projektów dużych.

Z powodu tej inwestycji na konińskich hałdach trzeba będzie jednak wyciąć drzewa. Wiadomo już ile. Z odpowiedzi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którą uzyskał radny Bartosz Małaczek (PO), wynika, że będą to 222 drzewa, w tym 54 obumarłe lub zamierające, które nie rokują szans na przeżycie. W zamian miasto będzie musiało przeprowadzić nasadzenia zastępcze.

Inwestycja ma się rozpocząć w październiku przyszłego roku. Ustawa o ochronie przyrody oraz rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt wymaga bowiem, by tego typu działanie przeprowadzić między październikiem a lutym.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole