Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWiara w siebie, chęć nauki i zaangażowanie - to podstawy w tym biznesie. Poprowadź swój sklep Żabka w powiecie konińskim

Wiara w siebie, chęć nauki i zaangażowanie - to podstawy w tym biznesie. Poprowadź swój sklep Żabka w powiecie konińskim

Materiał promocyjny

Dodano:
Wiara w siebie, chęć nauki i zaangażowanie - to podstawy w tym biznesie. Poprowadź swój sklep Żabka w powiecie konińskim
materiał promocyjny

Pani Sylwia Jąkalska od lutego 2023 roku prowadzi swoją Żabkę w Koninie. Wcześniej przez blisko rok pracowała w innej placówce sieci. Przez około 4 lata w jednym ze sklepów Żabka zatrudniony był również jej narzeczony, dziś wspiera ją w zarządzaniu jej własnym punktem. Pani Sylwia otrzymała od sieci franczyzowej na start gotową do prowadzenia placówkę - wyposażoną i zatowarowaną, nieodpłatne szkolenia, a także kompleksowe doradztwo oraz zaplecze serwisowe czy logistyczne, wnosząc przy tym jedynie ok. 5 tys. zł. Jest zadowolona z franczyzy z Żabką, tak jak jej klienci są zadowoleni z zakupów w jej sklepie.

Skąd decyzja o otwarciu sklepu franczyzowego Żabka? Czym zajmowała się Pani wcześniej?
Przez niemal rok pracowałam w sklepie Żabka w Ślesinie. Wcześniej związana byłam również z handlem, pracowałam jako kasjerka. Także mój narzeczony przez 4 lata pracował w Żabce. Od lutego br. prowadzę swój sklep, a narzeczony wspiera mnie w tym zajęciu. Zainspirowali mnie wcześniejsi franczyzobiorcy, w których sklepach byliśmy zatrudnieni. Wierzyliśmy, że my również damy radę. Na pewno duże znaczenie miało nasze doświadczenie w handlu, które zdobyłam w sklepie Żabka, wiedza o codziennych obowiązkach spoczywających na zarządzającym placówką, a także niski wkład własny.

Czy początki były trudne?
Pierwszy miesiąc tak, gdyż nie miałam pracownika, pomagał mi jedynie narzeczony. W sklepie byliśmy niemal non stop. Teraz gdy mamy pracownika jest dużo łatwiej. Na pewno bardzo przydatne są zróżnicowane narzędzia, jakie oferuje franczyzobiorcom sieć. Aplikacja Cyberstore, Asystent Żabka czy planogramy w tablecie – wszystko jest niezwykle przydane i ułatwia nam wypełnianie codziennych zadań.

Czy poleciłaby Pani ten biznes? Co jest potrzebne, aby odnieść w nim sukces?
Jest to zajęcie dla osób odważnych, takich które wierzą w siebie – nie można poddawać się przy pierwszym, małym potknięciu. Trzeba mieć otwartą głowę, a także chęć do nauki i pracy. W prowadzeniu sklepu Żabka nie ma rutyny, choć na pierwszy rzut oka może się tak wydawać. Osobiście uwielbiam kontakt z ludźmi i na ten moment nie widzę się w innym zajęciu. Jestem zadowolona z bycia na swoim, a klienci są zadowoleni z jakości naszej obsługi i oferty, chętnie do nas wracają, i to cieszy mnie najbardziej.

Mocne strony franczyzy
Franczyza Żabka oferuje wiele korzyści. Osoby, które decydują się na współpracę z siecią, prowadzą sklep w lokalu, który zostaje przez nią zatowarowywany i wyposażony w sprzęt czy meble. Sieć gwarantuje każdemu przedsiębiorcy od samego początku bogaty pakiet szkoleń teoretycznych i praktycznych poświęconych m.in. sprzedaży, obsłudze klienta, finansom czy innym zagadnieniom związanym z biznesem i przedsiębiorczością. Przedsiębiorcy otrzymują wszechstronne doradztwo i wsparcie w takich obszarach jak IT, marketing, serwis czy logistyka. Sieć rozwija ponadto różne rozwiązania, aby ułatwić im zarządzanie sklepami i delegowaniem zadań personelowi. Do dyspozycji mają Pakiet Optiplan z Asystentem Żabka, pomagający w optymalizacji zadań w placówce czy aplikację Cyberstore, umożliwiającą zdalne składanie zamówień, otrzymywanie raportów czy informacji o dostawach za pomocą smartfona. Franczyzobiorcy korzystają także ze specjalnego ubezpieczenia zbiorowego "Polisy na biznes” - chroniącego ich przed zakończeniem biznesu ze stratami. Dzięki jasnym zasadom współpracy i szerokiemu wsparciu sieci koncentrują się na rozwoju, w tym finansowym. Pomiędzy styczniem a majem 2023 r. ponad 77% z franczyzobiorców w skali kraju osiągnęło miesięczny przychód przekraczający 24 tysiące złotych.

Jak otworzyć sklep Żabka?
W pierwszej kolejności należy skontaktować się z przedstawicielem sieci, wypełniając formularz kontaktowy na stronie internetowej https://zabka.pl/franczyza. Następnie kandydat przechodzi przez spotkanie z partnerem odpowiedzialnym za rekrutację i managerem, kolejnym krokiem jest szkolenie w sklepie trenerskim zakończone egzaminem. Przyszli franczyzobiorcy muszą również zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż jako indywidualni przedsiębiorcy samodzielnie rozliczają podatki, czy regulują kwestie związane z zatrudnieniem.

Więcej informacji o franczyzie z Żabką: https://www.zabka.pl/franczyza

Czytaj więcej na temat:żabka, biznes, pieniądze
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole