Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWięcej drzew. Sompolno uczciło 50-lecie odzyskania praw miejskich

Więcej drzew. Sompolno uczciło 50-lecie odzyskania praw miejskich

Dodano:
Więcej drzew. Sompolno uczciło 50-lecie odzyskania praw miejskich
Jubileusz

Aleja 50-latków w Sompolnie – upamiętnienie półwiecza praw miejskich. 

W Sompolnie odbyła się niezwykła ceremonia z okazji 50-lecia odzyskania praw miejskich. Postanowiono uczcić jubileusz w wyjątkowy sposób – poprzez zasadzenie Alei 50-latków. Odbyło się to w pierwszy dzień jesieni na terenie przylegającym do nowo budowanej ścieżki rowerowej oraz w pobliżu historycznej stacji kolei wąskotorowej, gdzie posadzono 50 drzew. Klony i jabłonie, które teraz będą zdobić tę aleję, są symbolem trwałości, wzrostu i przyszłości.

Inicjatywa burmistrza Romana Bednarka została ciepło przyjęta przez społeczność lokalną. W akcji wzięły udział osoby urodzone w 1973 roku. Była to dla nich nie tylko okazja do uczczenia swojego półwiecza życia, ale także chwila refleksji nad przemijającym czasem i swoim wkładem w rozwój miejscowości. Każdy uczestnik otrzymał specjalny certyfikat. Stanowi on dowód ich udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i stanie się rodziną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Dodatkowo, aby przypomnieć przyszłym pokoleniom o tym dniu, na terenie alei zakopano kapsułę czasu. W środku znalazły się pamiątki związane z gminą Sompolno, a także podpisy osób, które brały udział w sadzeniu drzew.

Fot. FB sompolno.pl

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole