Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWięcej łóżek covidowych w konińskim szpitalu. Punkt wymazowy wydłuża godziny

Więcej łóżek covidowych w konińskim szpitalu. Punkt wymazowy wydłuża godziny

Dodano:
Więcej łóżek covidowych w konińskim szpitalu. Punkt wymazowy wydłuża godziny
Koronawirus

Obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie z powodu Covid-19 przebywa ponad 70 pacjentów.  

- Od najbliższego piątku zwiększamy bazę łóżek do 111.  Oddział będzie uruchomiony na siódmym piętrze w budynku przy ulicy Szpitalnej w Koninie. To jest oddział internistyczny i zostanie na ten czas zamieniony – poinformowała Maria Wróble, naczelna pielęgniarka w WSZ w Koninie. – Osoby które trafiają do szpitala to bardzo chorzy pacjenci z problemami z układem oddechowym, a więc wymagają intensywnej opieki. W 90 procentach najciężej przechodzą to pacjenci nieszczepieni. Pozostali przechodzą łagodniej, proces ich leczenia jest krótszy, a czas dochodzenie do siebie, rekonwalescencja też jest lepsza.

Obecnie w konińskim szpitalu części covidowe funkcjonują w kilku miejscach. W budynku przy ulicy Wyszyńskiego, pacjenci trafiają na oddział chorób płuc i oddział przyległy, który został zagospodarowany pod tym kątem. W budynku przy ul. Szpitalnej na oddział zakaźny i za kilka dni na oddział zlokalizowany na 7 piętrze oraz na oddział intensywnej terapii.

Po zeszłotygodniowych kolejkach do punktu wymazowego zlokalizowane przy ul. Szpitalnej, wydłużono czas pracy. - Wymazujemy pacjentów w poniedziałki, środy i piątki, ale idąc za potrzebami, które wynikają z dużej zachorowalności, uruchomiamy wydłużamy godziny przyjęć od 8.00 do 17.00 w te trzy dni tygodnia oraz dokładamy sobotę i  niedzielę, od 8.00 do 14.00 – informuje Maria Wróbel z WSZ w Koninie.

W  kolejce do punktu wymazowego dochodziło bowiem do konfliktowych sytuacji. - Duża zachorowalność powoduje, że pacjenci emocjonalnie podchodzą do czasu oczekiwania – mówi Maria Wróbel. - Po wydłużeniu czasu mieliśmy już 213 pacjentów. Tymczasem borykamy się problemem kadrowym. Przybywa pacjentów, a kadra zostaje ta sama, więc musimy to mądrze zorganizować.

Przypomnijmy więc, że punkt wymazowy działa na dziedzińcu szpitala przy ul. Szpitalnej w poniedziałek, środę i piątek od godz. 8.00 do 17.00, a w sobotę i niedzielę od 8.00 do 14.00

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole