Skocz do zawartości
LM.plWiadomościWierzbinek. Medale dla par z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

Wierzbinek. Medale dla par z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dodano:
Wierzbinek. Medale dla par z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego
W Urzędzie Gminy Wierzbinek odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania  12 par z terenu Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 
 
Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński. Wśród zacnego grona dostojnych jubilatów znaleźli się: Irena i Stanisław Chaładaj, Ryszarda i Ryszard Fiszer, Irena i Kazimierz Gwóźdź, Alicja i Henryk Kaźmierscy, Natalia i ZdzisławKaźmierscy, Mirosława i Zdzisław Kupscy, Krystyna i Zdzisław Łukasiewicz, Krystyna i Józef Malcer, Helena i Stanisław Muszyńscy, Elżbieta i Stanisław Olszewscy, Agnieszka i Kazimierz Woźniak, Teresa i Henryk Woźniak. Medale wręczył wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Maria Szymańska, sekretarz urzędu - Magdalena Janiak.
 
Były gratulacje, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona, toastu oraz tradycyjnego „Sto lat”. Miłymi akcentami uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz poczęstunek. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli także najbliżsi jubilatów. Tego typu uroczystość budzi zawsze dużo emocji i wzruszeń. Jest ważna nie tylko dla jubilatów i ich rodzin, ale także dla władz samorządowych. Każda z tych par ma swój wkład w tworzenie społeczności gminnej. Jest pięknym przykładem dla młodego pokolenia, jak należy żyć. Małżonkowie z dumą opowiadali o swoich dzieciach, wnukach i prawnukach. 
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole